Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумський національний театр представить прем’єрну виставу

217

Національний театр ім. Щепкина 24 та 25 лютого запрошує на виставу «Людина є людина». Режисер-постановник – Микита Поляков.

Це музична комедія по п’єсі німецького драматурга Бертольда Брехта, написана в 1924 році, майже через 100 років (2023) вперше перекладена Марією Сушко-Безденежних українською мовою.

У творі зображений процес перетворення обивателя на слухняне знаряддя насильства, елемент воєнної машини, повідомляється на офіційній сторінці театру. Обравши жанр комедії, автор ніби просто висміює проблему розчинення особистості в загальній масі суспільства, але водночас неможливо не виявити глибини піднятих питань.

Зокрема, чи усвідомлює людина власну індивідуальність і наскільки цінує її? Чи завжди люди розуміють причинно-наслідковий ланцюжок своїх дій? Де проходить межа, за якою власне Я може зникнути як таке? Наскільки важлива самосвідомість та критичне мислення у світі, де людина може бути змінена і перетворена залежно від обставин?

Отже, дія твору відбувається у Британській Індії. Головний герой – Гелі Гей, портовий вантажник у Кількоа, через свою нездатність відмовляти, потрапляє у круговерть подій та маніпулювання, переживає цілу низку трансформацій, як фізичних, так і психологічних, що врешті призводить до переформування його особистості як такої. Вантажник Гелі Гей у прямому сенсі стає іншою людиною – солдатом Джераєю Джипом.

Вистава маж вікове обмеження – 18+.

Глядачів чекає зірковий акторський склад: Роман Козак, Артем Кнопік, Юрій Кулик, Олександр Середа, Катерина Саченко, Максим Шолох та ін.