Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумські воїни отримають “нічний зір”

1,588

Два дні тому ми писали про збір на тепловізор бійцям 5-го прикордонного загону (м. Суми). Як повідомляють волонтери, у п’ятницю збір буде завершено, оскільки прилад потрібен воїнам уже “вчора”. Після цього тепловізор замовлять із тих коштів, які вдасться назбирати. Однак донатори ще мають суттєві можливості вплинути на ситуацію, адже чим більше коштів вдасться зібрати, тим кращий тепловізор потрапить до рук наших захисників.

 

Скільки вже зібрали

Як ми вже повідомляли, прикордонники попрохали конкретну модель вартістю приблизно в 60 тис.грн. Наразі вдалося зібрати три чверті цих коштів. За них уже можна придбати простіший тепловізор; однак він зможе виконувати не всі завдання, які мають на сьогодні наші захисники. Утім, волонтери не втрачають сподівання, що зможуть максимально наблизитись до заявленої суми.

 

Годинник цокає, але ми — неймовірні

Здавалося б, кількадесят годин не можуть вплинути на результат. Однак примітно, що збір був оголошений лише позавчора, і за цей час вдалося зібрати 75% суми. І це — не дивно, адже містяни вже десятки разів підставляли плече нашим мужнім воїнам. Варто лише пригадати, як швидко містяни закривали потреби бійців, які захищали місто від окупантів. Звісно, за 16 з половиною місяців війни фінансові можливості українців змінились не в кращу сторону. Однак сумчани та жителі області продовжують підтверджувати заслужене звання неймовірності.

 

Копійка до копійки

Попри 16 з половиною місяців боротьби більшість українців досі вважає, що одна гривня не вирішує справи. На щастя, це — не так; але, на жаль, люди продовжують вірити цьому безглуздому міфові. “Що там вирішать мої дві гривні!” — цю фразу, вірогідно, чув кожен наш читач. І, найцікавіше, одна-дві гривні дійсно мають суттєвий вплив. Так, попередня новина про збір на момент написання цієї статті набрала понад сорок тисяч переглядів. Тобто теоретична пожертва в одну-дві гривні від кожного читача закрила б збір не лише на тепловізор, а й на інші потреби загону. Утім, на жаль, закони донатингу працюють по-іншому, і внесок від кожного з нас без винятку просто неможливий. Однак принцип “копійка до копійки” не перестає працювати.

 

Що таке тепловізор, і з чим його їдять

Ні, їсти тепловізор не треба 🙂 І зігрітися від нього, як колись вважала пропагандистка “з боліт”, теж не вийде. Насправді монокуляр дозволяє бачити місцевість уночі — навіть в умовах повної темряви. “Уночі ми — сліпі”, “Вони — сліпі, як кошенята” — так іноді говорять про ті підрозділи, які не мають тепловізорів чи приладів нічного бачення (це, хоч і споріднені, але різні монокуляри). Працює тепловізор дуже просто: кожен предмет і навіть його частина має свою температуру, що й фіксує прилад. Тож, поглянувши у такий монокуляр, користувач бачить місцевість і може розрізнити рельєф та навколишні об’єкти — від автівок та дерев до кущів і трави. Від тепловізора важко сховатися: контрастну пляму добре помітно, навіть якщо особа (у нашому разі — ворог) намагається сховатися. Видає ворога і зброя: після першого пострілу її елементи нагріваються і видають стрільця.

Як і снайперські приціли, тепловізори мають дальність огляду. Чим далі бачить монокуляр, тим раніше можна виявити та знешкодити (або принаймні відлякати) ворога. Як далеко бачитимуть наші прикордонники — поки що невідомо, адже це також залежить від остаточної суми збору.

 

Реквізити для збору коштів: 5168 7451 0494 0355 (Ніколенко А.О.)

 

Вид із тепловізора (фото — ілюстративне). Неозброєним оком побачити цих хлопців не вийшло б