Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумські театри порадували прихильників одразу двома новими виставами

305

Сумські прихильники театрального мистецтва звикли, що на початку весни наше місто опиняється у полоні Мельпомени, адже багато років поспіль саме в цей час у місті проходив театральний фестиваль “Чеховфест”. На жаль, останні 3 роки це стало неможливим: спочатку – пандемія, потім – війна. Але сумські театри не байдикують і запрошують театралів на нові вистави.

Соло на чотирьох
У Сумському національному театрі ім. М. С. Щепкіна відбулася прем’єра вистави «Quartetto», за п’єсою Рональда Харвуда. Над втіленням вистави у життя працювала велика команда професіоналів, а на сцені творчий задум режисера заслуженого артиста України Максима БУЛГАКОВА втілювали лише 4 актори. Зате які це актори! Корифеї «Щепки», її творча еліта. Заслужені артисти України Тамара КОРІННА та Сергій МЕДІН, неперевершені Наталія ДЕХТА та Олександр СЕРЕДА.
Це цікава історія не лише про те, що відбувається на сцені, а й за лаштунками. Розповідь про людяність та світ театру, де чотирьом колишнім оперним співакам доведеться повернутися у минуле. Дія відбувається у будинку, де мешкають колишні артисти оперної сцени. Святковий концерт, який проходить щорічно 10 жовтня у день народження Джузеппе Верді. Саме цей, мабуть, останній у їхньому житті концерт, знову поєднає долі 4 колишніх співаків. Кожен з героїв відкриє свої таємниці життя та визнає свої гріхи. Так, їм не пощастило в житті, але вони й надалі вірять у краще і підтримують одне одного.


Жанр вистави визначений як комедійна драма. Саме у такому руслі й проживають 2 години на Малій сцені сумські актори. Вистава сповнена іронічним гумором, цікавими мізансценами і надзвичайно глибоким змістом.
Як зазначив Максим Булгаков: “Ми зробили цю виставу саме для того, щоб привернути увагу глядача до наших корифеїв, щоб вони знову майже у прямому сенсі доторкнулися до наших акторів. У виставі мало режисерських фішок, актори і самі знали – що і як робити. Працюючи над цією виставою, ми зрозуміли, що це дуже гарний матеріал, він людяний. І ми дійшли висновку, що, попри вік, можливості, однаково потрібно щось робити, треба до чогось готуватися завжди, і це подовжує життя”.
Вистава, попри її глибокий зміст, підійде більшості глядачів, як тим, що цінують театр, який змушує замислюватися, так і тим, хто ходить до театру аби забути про навколишнє і просто розважитися.
У подальших планах митців Національного театру нові вистави і концерти. Найближча прем’єра – концерт 90-річчя театру. “Наприкінці березня ми порадуємо глядача концертом до 90-річчя від дня утворення Сумського національного театру. Плануємо зробити концерт-виставу, який буде своєрідним екскурсом в історію театру з її плюсами і мінусами”, – анонсує цікаву мистецьку подію директор театру Сергій ДОРОФЄЄВ.

“Дорослий” ТЮГ
Ні для кого не секрет, що у творчому доробку акторів Сумського обласного академічного театру для дітей та юнацтва представлена доволі велика кількість вистав для дорослої публіки. Тепер до них додалася ще одна. Цікава психологічна майже детективна історія, яка має назву “Вакансія для сучого сина”. На сцені ТЮГу лише 4 актори, які протягом 2,5 годин тримають глядача у напрузі для вирішення завдань квесту під кодовою назвою “Хто є хто?”.
Нову виставу поставив український режисер Ігор АЗАРОВ, над лаконічною сценографією працював заслужений художник України Едуар ЛЕДНЬОВ, драматизму подіям додавало світлове оформлення від Володимира ГАЙСИНСЬКОГО.


На що ладні піти люди, аби отримати довгоочікувану роботу, як низько вони готові чи не готові впасти, аби забезпечити собі безбідне існування… Саме на ці питання і шукають відповіді актори Ангеліна АДЛЕР, Станіслав САХНО, Сергій СИДОРЕНКО та Андрій НАУМЕНКО.
“П’єса Жорді Гальсерана “Метод Ґронгольма” досить популярна у світі, вона отримала своє життя майже у 50 країнах, – розповідає режисер Ігор Азаров. – Формат детективу – це для театру такий доволі складний жанр, робота в такому жанрі вимагає теж повної концентрації від актора, але ми обрали саме цей матеріал, сподіваємось, нам все вдалося”.
“Наш театр поступово змінюється, майстерність акторів зростає, – констатує директор театру заслужений працівник культури України Микола ЮДІН. – До Дня театру 27 березня ми готуємо сумчанам подарунок – прем’єру концерту-вистави від митців ТЮГу. Запрошуємо!”

Альона Касаткіна, панорама, №10-2023