Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумські обранці прийняли ряд резонансних рішень

3,672

Минулого тижня відбулося друге пленарне засідання XLVI сесії Сумської міської ради. На порядку денному було багато питань, які стосувалися фінансового забезпечення громади, створення нових закладів освіти та перерозподіл приміщень іншого, звільнення очільників деяких КП.
Отже, перш за все, депутати схвалили зміни до бюджету – його обсяг збільшено на 52 млн грн шляхом надходжень субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам. “Майже 40 мільйонів додатково виділено на підтримку ЗСУ (військові частини та підрозділи не будуть розкривати заради їх безпеки), – повідомив очільник планово-бюджетної комісії СМР Вадим АКПЄРОВ. – Додали фінансування, щоб подолати дефіцит коштів на зарплату педагогічних працівників (20 мільйонів гривень). Галузь була забезпечена на 75%, після прийняття цих змін виходимо на повну 100% забезпеченість заробітної платні до кінця року. Додатково розподілені кошти на укриття – понад 70 млн грн, коштів більш ніж достатньо, але, на жаль, кульгає відсоток виконання робіт”.

 

Майже 1 млн грн виділено на придбання і монтаж 13 сирен з блоками управління для подачі резервного сигналу з метою інформування населення про загрози

Не забули у бюджеті і кошти на медицину, допомогу постраждалим від атак рашистських шахідів, а також соціальний захист уразливих верств населення. Серед позитивних рішень народних обранців є 33 голоси за створення “Сумського міського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім.Харитоненка”. На відміну від переведеного до Хмельницького “кадетського корпусу”, який мав обласне підпорядкування, новостворений заклад буде міським комунальним, хоча й буде приймати на навчання дітей з усієї області, які мають бажання здобути військові професії. Зараз шукають приміщення для закладу.

 

Сьогодні у будинку, де раніше розташовувався військовий ліцей і куди потрапив ворожий снаряд, розруха і ніхто не вчиться. Місцева влада розглядає можливість згодом відновити цю будівлю

 

Скандальним рішенням є голосування за передачу двох приміщень гімназії №1 школі №12. Батьки учнів гімназії звинувачують директорку школи №12 Ірину ГУБСЬКУ, яка є депутатом СМР, у зловживанні депутатськими повноваженнями, та не дадуть згоди на виконання цього рішення. А така згода передбачена юридичним законодавством, констатував керівник правового управління Олег ЧАЙЧЕНКО.

За неявку на сесію і незадовільну, на думку депутатів, роботу, вони рекомендували голові СМР звільнити з посади директора комунального підприємства “Чисте місто” Олексія Легкого, а на наступній сесії планують заслухати звіт директора департаменту інфраструктури міста Олександра Журби. Не проголосували місцеві обранці й за перейменування вулиці «2-а Харківська» на «Воїнів-афганців”. Хоча більшість депутатів не висловили свою позицію з цього питання, а просто не голосували.

Олена Миколаєнко, Панорама, 333-2023