Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумські комунальники ремонтують дороги і наводять лад у зеленому господарстві

276

Ремонт доріг у Сумській місцевій територіальній громаді, а також нанесення на дорожнє полотно спеціальної розмітки – зона відповідальності працівників КП СМР “Шляхрембуд”. Попри те, що фінансування, за словами керівника КП Олександра ВЕГЕРИ, виконується не повною мірою, сумські дорожники вже почали ремонтувати автошляхи, які потребують відновлення.
Так, з кінця квітня дорожньо-ремонтні бригади КП «Шляхрембуд» виконували ямковий ремонт найбільш аварійних ділянок на семи вулицях обласного центру. Спецтехніку можна було помітити на вул. Ковпака, вул. Веретенівській, вул. 8 березня, вул. Кондратьєва, вул. Петропавлівській, вул. Чорновола, вул. Іллінській.
Приватний сектор, де стан доріг вкрай незадовільний, також не залишився поза увагою шляхрембудівців. Дорожньо-ремонтні бригади виконували роботи на Баранівці та Веретенівці, де затримались майже на 2 тижні через вкрай незадовільний стан дорожнього покриття.
Задля безпеки автомобілістів і пішоходів у м. Суми бригади КП «Шляхрембуд» також проводять роботи з оновлення дорожньої розмітки на вулицях міста. Як повідомили у пресслужбі КП “Шляхрембуд”, дорожню розмітку на вулицях обласного центру наносять лише на тих ділянках, де вже завершено ямковий ремонт дорожнього покриття і найближчим часом не планується поточний ремонт.
Щодо поточного ремонту доріг у м. Суми, то наприкінці минулого тижня почався його перший етап. Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради оголосив тендери на проведення поточного ремонту вулично-дорожньої мережі та штучних споруд на 8 вулицях обласного центру на загальну суму майже 70 млн грн. Як тільки завершаться торги, поточний ремонт має розпочатися на вулицях Кустовська, Металургів, Харківська, Лебединська; проспектах Перемоги, Свободи, Михайла Лушпи, пров. Академічний, а також у Великочернеччинському, Стецьківському і Битицькому старостинських округах.
«Намагаємося врахувати всі критично-аварійні об’єкти в рамках поточного ремонту і фінансових можливостей громади в умовах війни», – зазначив Олександр ЛИСЕНКО.
Нагадаємо, ще у березні 2023 р. очільник Сумської громади Олександр Лисенко звернувся до депутатів Сумської обласної ради, аби ті виділили частину коштів на ремонт міських доріг з обласного бюджету. Тоді, на бюджетній комісії обласної ради, депутати погодили перелік об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності, фінансування ремонту яких здійснюється коштом субвенції з державного бюджету на 2023 рік. Вони врахували, що Суми – обласний центр і тут проживає 25% населення області, отже погодили попередньо виділити 38 млн грн на ремонт проспекту Лушпи.

Олена Миколаєнко, Панорама, №20-2023