Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумське НВО планує погасити 4 млн грн заборгованості по зарплатах до кінця місяця

216

До кінця травня 2021 року “СМНВО-Інжиніринг” планує виплатити 4 мільйони гривень заборгованості по зарплатах своїм працівникам.

Про це сказав генеральний директор “СМНВО-Інжиніринг” Володимир Лук’яненко в інтерв’ю журналістам програми “Під прицілом”, яка виходить на Суспільному.Суми.

Спочатку гроші отримають ті працівники, яким завод завинив до 25 тисяч гривень, сказав Лук’яненко.

Раніше на сайті Сумської обласної ради повідомляли, що з липня щомісяця завод виплачуватиме по 500 тисяч гривень працівникам, перед якими має борги по зарплаті.

За даними реєстру боржників України, на 14 травня Сумське НВО є найбільшим в Україні боржником по зарплаті. Загальна сума заборгованості становить майже 200 млн грн.

Паралельно з тим, Зарічний суд міста Суми обрав запобіжний захід ексгендиректору Сумського НВО Володимиру Лук’яненку. Його підозрюють у незаконному продажі майна підприємства. Суддя задовольнила вимоги прокурора і призначила заставу у сумі 20 млн 116 тисяч гривень і обмеження пересування та спілкування зі свідками.

За даними слідства, колишній гендиректор, зловживаючи повноваженнями, змовившись із приватним виконавцем та співробітником підприємства, за заниженою ціною продав арештовані приміщення готелю “Ювілейний” своїй співмешканці. Продаж здійснили у грудні 2019 року. Тоді, за висновками екпертів, вартість готелю складала майже 24 млн грн, а продали – за 19,5 млн грн. Фактично ж за приміщення сплатили лише 52 тис грн, що дало змогу погасити заборгованість по зарплаті лише одній особі. При цьому на грудень 2019 року підприємство мало заборгованість понад 130 млн грн. і це лише з виплати зарплати.

Прокурор вважає, що Лук’яненко заподіяв шкоду заводу у сумі понад 20 млн грн через продаж приміщень готелю за заниженою ціною. Він просив суд про запобіжний захід, бо Володимир Лук’яненко, на його думку, може поїхати з країни або впливати на свідків чи інших підозрюваних.

Тепер, якщо він не виконуватиме приписи суду та не приходитиме на допити прокуратури без поважних причин, застава у 20 мільйонів 116 тисяч гривень буде зарахована на користь держави.

Володимир Лук’яненко відмовився спілкуватись ізжурналістами після засідання суду.

Його адвокат під час засідання говорив, що Лук’яненко ні з ким у змову не вступав, до продажу готелю не має відношення. Він також вважає, що обмеження в пересуванні унеможливить виконання обов’язків як керівника підприємства, а також лікування за кордоном.

Наразі Володимир Лук’яненко очолює підприємство “СМНВО-Інжиніринг”.