Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумська влада не планує ліквідовувати Привокзальний сквер

1,291

Червневим ранком сумчани, шлях яких на роботу проходить через сквер Привокзальний, почули звуки електропилки і помітили працівників і техніку КП СМР “Зеленбуд”. Одягнені у спецодяг чоловіки розпочали спилювання дерев поблизу території нещодавно ліквідованого ринку “Привокзального”, який знаходився за адресою пл. Привокзальна 2/1. Стурбовані сумчани забили на сполох, адже їм не дуже подобається ситуація з вирубкою дерев навколо скверу Чорнобильців, а також поряд з мостом, який веде з пр. Свободи на Студентський пляж у парку Кожедуба. Містяни одразу викликали на місце події поліцію, аби та перевірила законність дій чоловіків у спецодягу.
Пан Григорій Демченко, який і викликав патрульних, каже, що деревам, які спиляли працівники КП, було майже по 100 років і на його особисту думку вони знаходяться у чудовому стані. На той момент непрофесіоналу візуально аварійною можна було визнати лише одну березу, яка майже всохла. Але її чомусь не ліквідували. У виконавців цих робіт на момент випилювання були наявні усі дозвільні документи, як того і потребує законодавство. “Ось маю такий документ, який засвідчує, що можна вирубувати ці дерева, – коментує роботу своєї бригади представник “Зеленбуду” Ігор ЛЕБЕДКО. – Вони проходили обстеження, для того, щоб визначити, що вони є у аварійному стані. У нас прописано п’ять каштанів і один клен до зрубування, на території вони відмічені у нас спеціальними мітками. Адже ми не можемо спилювати усе підряд, це ж зелена зона”. Замовником цієї вирубки виступав Департамент інфраструктури міста, куди ми і звернулися за коментарями, адже сумчани після ліквідації ринка і цієї вирубки запідозрили найгірший сценарій: сквер знищать і на його місці будуть щось будувати.
“Комісія Департаменту інфраструктури міста з питань визначення стану зелених насаджень та їхньої відновної вартості, згідно зі зверненням, провела обстеження зелених насаджень за адресою площа Привокзальна 2/1. Під час обстеження було виявлено, що шість дерев знаходяться у аварійному стані та підлягають видаленню. Відповідний акт обстеження був виданий заявнику, – повідомили нам у Департаменті інфраструктури. – Планів з ліквідації скверу Привокзального у міської влади немає. Сумчанам немає за що хвилюватися”.

Альона Касаткіна, Панорама, №28-2023