Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумська письменниця презентувала нову книгу

128

Сумська майстриня пера Ольга Нестеренко написала і презентувала книгу про народну артистку України Євгенію Серебрякову

Захід проходив у приміщенні Конгрес-центру СумДУ. Зустріч з авторкою книги та її героїнею проходила у теплій камерній атмосфері, серед учасників заходу були колеги, друзі та близькі пані Євгенії СЕРЕБРЯКОВОЇ.

Улюбленицю сумських театралів вітали сердечно та щиро. Презентовану книгу авторка назвала «Театр – моє життя», бо саме так про театр і себе говорить Євгенія Серебрякова. У книзі досліджено кожен етап життя актриси – від дитячих спогадів та перших театральних вражень, через становлення акторського таланту та понад 200 ролей на сцені Сумського Національного академічного театру, до особистого життя героїні. У книзі використані матеріали з сімейного архіву, вміщено сімейні спомини, розповіді рідних та близьких людей про пані Євгенію, видання щедро проілюстровано світлинами.

Ольга НЕСТЕРЕНКО розповіла гостям про свої враження від процесу написання книги та спілкування з народною артисткою України не лише в театрі, а і в затишній атмосфері дому. “Я не могла не написати про цю людину, тому що я дуже люблю наш театр, талановитих людей. А виходить так, що пані Євгенія наразі єдина народна артистка в нашому театрі. Мені допомагали всі, хто міг допомогти. Робота була дуже приємною і захоплююче цікавою”, —— розповідає авторка книги. Між іншим, на зустрічі було озвучено ідею про те, що життя актора, його театральна праця зазвичай залишаєься тільки у спогадах сучасників, на відміну від літературних, або, скажімо, музичних чи образотворчих творів. Отже, книга про людину театру є фіксацією швидкоплинних, але безцінних моментів. На нашу думку, написання хоча б однієї такої книжки про одну окрему людину є справою шляхетною і гідною вдячності.

Пані Євгенія сказала багато добрих слів на адресу авторки книги, також неперевершене враження справили її вірші, які вона прочитала на зустрічі. У розкутій атмосфері пані Євгенія поділилась з присутніми своїми переконаннями, мріями та спогадами про рідних та друзів, розповіла про работу в театрі та життєву позицію. 

Книга вийшла невеликим накладом, отже відразу стала бібліографічним раритетом.

Олексій Сікорський
Панорама №8-2024