Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумська обласна лікарня отримала нове обладнання

437

Електроенцефалографічний комп’ютерний комплекс у якості благодійної допомоги отримало неврологічне відділення Сумської обласної клінічної лікарні, яке, хоча й оснащене за всіма вимогами НСЗУ, але такого специфічного обладнання не було. Електроенцефалографічний комплекс клінічній лікарні був закуплений за 155 тис. гривень правлінням ПАТ «Сумиобленерго» як благодійний внесок.

“Обладнання буде працювати у неврологічному відділенні КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня». Воно необхідне лікарні як з точки зору трансплантації, а й для обстеження мозкової діяльності у пацієнтів”, – повідомив Володимир ГОРОХ, директор Сумської обласної клінічної лікарні.

Через наше відділення проходить більше 3000 людей на рік, більше 20% це люди працездатного віку. Тому таке якісне обстеження та визначення діагнозу дає можливість призначити лікування і людей повернути до нормального життя, – зазначив пан Горох.

Обладнання призначено для дослідження мозкової діяльності, функції мозкового кровообігу у пацієнтів.

Нагадаємо, щороку в області реєструється понад 3,5 тисячі гострих порушень мозкового кровообігу, до 20% цієї патології – у осіб працездатного віку. Третина всіх випадків закінчується летально, що негативно впливає на демографічну ситуацію в області.

Ця патологія є медико-соціальною проблемою ще й зважаючи на досить високий рівень фінансових ресурсів, які необхідні для реабілітації хворих з наслідками хвороб. При цьому щороку вперше визнаються інвалідами до 4% осіб, які майже стовідсотково є працездатного віку.

Зважаючи на вагомість проблеми, з метою наближення якісної, своєчасної високоспеціалізованої допомоги для покращення здоров’я населення, покращення якості життя, зменшення смертності у 2020 році відкрито сучасне неврологічне відділення на 20 ліжок для хворих з порушення мозкового кровообігу, яке відповідає усім вимогам Національної служби здоров’я України.

Також постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2020 р. обласна клінічна лікарня включена до переліку закладів-учасників пілотного проєкту з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.