Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумська громада вистояла під час блекауту

54

А сумські енергетики та комунальники – справжні герої! Хоча таке звання можна присвоїти багатьом сумчанам інших мирних професій.

Мова про те, як ми з вами вистояли, не скорилися, не зламалися навіть під час блекауту, коли через ворожі обстріли Суми та більшість України були тимчасово позбавлені електроенергії.

Рашисти ще й досі, мабуть, впевнені, що українців можна змусити капітулювати, залишивши нас без світла, води, опалення чи зв’язку. Але це тимчасове, а наш патріотизм та волелюбність – постійні, які ми передаємо з покоління у покоління. І ми вистоїмо, а наша ненависть до ворога та бажання Перемоги лише міцнішатиме.

Найбільш складною була доба для працівників енергетичної сфери, які не спиняючись на перепочинок, боролися з наслідками такого масштабного пошкодження енергосистеми. І робили це не лише у Сумах або на Сумщині, а й у інших областях нашої держави, бо енергомережа – розгалужена і взаємопов’язана. І вони успішно впоралися з цим. Світло в оселях сумчан почало з’являтися вже близько 2:00 ночі, і ще до обіду електропостачання у Сумській громаді повністю відновили.

Неспокійна ніч була у фахівців «Міськводоканалу». Через аварійне відключення електроенергії були знеструмлені всі об’єкти підприємства. Але завдяки генераторам, отриманим у тому числі за міжнародної допомоги, підтримувалася робота станції очисних споруд, здійснювалося перекачування стічних вод та набір води для розвезення до лікарень і хлібокомбінату. І коли почало з’являтися світло, водоканалівці поступово відновлювали роботу водозаборів, розуміючи, що сумчанам потрібна вода. У тих мікрорайонах, де роботи з відновлення водопостачання затяглися, протягом дня автоцистерни підприємства забезпечували мешканців технічною водою.

У постійній готовності перебували працівники теплопостачальних підприємств, аби зберегти працездатність обладнання та відновити постачання опалення та гарячої води, коли запрацює енергосистема. Звісно, що відновити теплопостачання одночасно в повному обсязі технологічно неможливо, тож тепловики й наступного дня робили все від них залежне, аби доставити теплоносій до осель сумчан якомога оперативніше.

На своєму місці, допомагаючи сумчанам, залишалися лікарі. Уявіть, 23 листопада під час аварійного вимкнення світла фахівці Сумського міського центру дитячої хірургії, ортопедії та травматології КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» провели три операції діткам! «Їх ранкові посмішки – найкраща для нас нагорода!», – поділилися наступного дня враженнями лікарі.

У середу, під час блекуату, в двох пологових будинках міста на світ з’явилося 12 немовлят – порівну дівчаток і хлопчиків! Чим це не героїчні матусі та лікарі?!

Не можна не згадати і про працівників КП «Електроавтотранс», які вночі виконували необхідні роботи, аби підтримувати у належному стані депо та транспорт, а о 4:00 ранку вже зустрічали на залізничному вокзалі пасажирів потяга «Київ – Суми». Через пошкодження енергосистеми його прибуття затрималося майже на сім годин! Але на людей вже чекали два комунальні автобуси. Вони розвезли за адресами майже сотню пасажирів, серед яких були у тому числі літні люди та діти. І вже за півтори години усі вони були вдома, зі своїми рідними!

Вранці, через стрибки напруги, виїзд тролейбусів на лінії дещо затримався, але коли завдяки нашим енергетикам ситуація стабілізувалася, водії «рогатих» оперативно виїхали з депо, аби сумчани мали можливість доїхати за призначенням. Додамо, що комунальні автобуси вже курсували своїми звичними маршрутами за звичними графіками.

Дякуємо і сумському бізнесу, які і за умов відключення електроенергії продовжували працювати, надавати послуги та навіть дозволяючи сумчанам зігрітися у своїх закладах.

А ще варто би подякувати нашим журналістам та представникам різних інформаційних служб та каналів, які оперативно допомагали повідомляти сумчанам про ситуацію у громаді, поширюючи достовірну інформацію.

Очільник громади Олександр ЛИСЕНКО постійно тримав усі напрямки життєзабезпечення міста під особистим контролем, координував діяльність комунальних служб, енергетиків, обласної влади та інших підрозділів.

 

ІД