Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумська акробатка виборола “золото” Всесвітніх ігор

87

Медальний залік на Всесвітніх іграх-2022, що проходять у Бірмінгемі (США), збірна України поповнила ще двома нагородами найвищого ґатунку. Акробатки Таїсія Марченко (м. Суми) та Вікторія Козловська (м. Кривий Ріг) здобули 10 золото для національної команди, одержавши перемогу і у кваліфікації, і в основних змаганнях. Тренерка спортсменок — Вікторія Коржова, а хореограф — Наталія Черняк.

Нагадаємо, Таїсія Марченко народилася 2007 р. у м. Суми. Вона — вихованка відділення спортивної акробатики КДЮСШ № 2, навчається в 11 класі Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24.

На початку жовтня 2021 р. Таїсія Марченко вдало виступила на чемпіонаті Європи з акробатичної гімнастики в італійському Пезаро. Разом з Вікторією Козловською з Кривого Рогу здобула золоту медаль серед жіночих пар. Це перший успіх з 2011 року, коли українські спортсменки в жіночому дуеті виграли «золото».

У січні 2022 р. розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації було призначено виплату іменних стипендій голови Сумської обласної державної адміністрації талановитим спортсменам області у першому півріччі 2022 року, зокрема й Таїсії Марченко.

У травні 2022 р. Таїсія Марченко у складі жіночої пари разом з Вікторією Козловською здобула медаль Кубка світу зі спортивної акробатики в Португалії. За успіхи Президент України Володимир Зеленський своїм Указом № 455/2022 «Про призначення стипендій Президента України для видатних спортсменів України з неолімпійських видів спорту та їх тренерів» також призначив стипендію Президента України у розмірі 6 прожиткових мінімумів для працездатних осіб й Таїсії Марченко.