Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумщина залишається у помаранчевій карантинній зоні

129

Спеціалісти прогнозують збільшення кількості захворювань на COVID-19

В Україні в цілому і у місті Суми зокрема останнім часом спостерігається збільшення нових випадків захворювань на COVID-19. Спеціалісти пов’язують сплеск зі збільшенням кількості контактів у зв’язку з новорічними святами.

За підсумками минулого тижня, у місті загальна кількість первинних хворих зросла на 57%, кількість активних хворих також має тенденцію до зростання на 50%.

Погіршення епідеміологічної ситуації у місті підтвердила і начальник управління охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО під час щопонеділкової апаратної наради при міському голові м. Суми. Вона повідомила, що станом на ранок 17 січня у Сумській територіальній громаді виявлено 113 нових хворих з діагнозом «коронавірусна інфекція». Одужали 24 містян, а на лікуванні перебувають 2367 сумчан.

Всього з початку поширення хвороби, а саме з квітня 2020 року, в Сумах зареєстровано 56793 особи з підтвердженим ПЛР-дослідженням, з яких 52480 дорослих і 3313 дітей.

Не краще ситуація і загалом по Сумській області. Так, заступник голови облдержадміністрації Олена БОЙКО повідомила, що за останню добу COVID-19 підтвердили у 189 жителів Сумської області, серед яких переважна більшість – жителі Сумського району – 138. Минулої доби летальних випадків не було зафіксовано, але загалом коронавірус забрав життя 2906 жителів Сумщини.

Також Олена Чумаченко повідомила про те, що минулого тижня у м. Суми щодня реєструвалося від 200 до 300 нових випадків COVID-19. Нині у медичних закладах СТГ стаціонарне лікування проходять 112 дорослих і 49 дітей (28 мають підтверджений діагноз).

Незаповнених ліжок нараховується, відповідно, 387 (всі з киснем) і 86 (всі з киснем). Також посадовиця наголосила, що усі хворі, які на даний час знаходяться у реанімаційних відділення лікарень, невакциновані жодною дозою.

Тим часом медики б’ють на сполох: в області різко знизилися темпи вакцинації. Показник вакцинованих по Сумській територіальній громаді становить 77,9%, а загалом по області лише 49%. І це попри те, що від 6 січня кожен охочий українець може отримати вже третю, бустерну дозу антиковідної вакцини абсолютно безоплатно.

Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації, незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. Для бустерної дози перевагу надаватимуть вакцинам Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. За відсутності таких бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Наприкінці січня особи, які отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, зможуть згенерувати новий сертифікат у застосунку Дія. Термін дії цього документу становитиме 270 днів.