Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумщина отримає бюджетні кошти на укриття

xr:d:DAFM2lvKylk:283,j:40351127993,t:22110814
133

Субвенцію з державного бюджету отримають громади області, які хочуть побудувати укриття в медичних закладах і які встигнуть до 1 травня 2024р. подати відповідний пакет документів до обласної військової адміністрації

«Один з головних критеріїв – територіальна наближеність медзакладів до зони активних бойових дій, тимчасово окупованих росією територій України, – повідомив начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ. – Коли два тижні тому на Сумщині перебував Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ, це питання було підняте нами і Президент дав доручення щодо допомоги прикордонним громадам. Тому у вас є можливість отримати фінансовий ресурс для створення відповідних умов для своїх медичних закладів. Я прошу, щоб ви скористались цією можливістю».

Як повідомила під час наради з головами РВА та громад заступниця начальника Сумської ОВА Олена БОЙКО, Кабінет Міністрів України схвалив постанову № 374, якою затверджено порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоровʼя.

На 2024 рік сума фінансування передбачена в обсязі 1 млрд грн для всієї України. Субвенція спрямовується на реалізацію проєктів, повʼязаних з новим будівництвом, реконструкцією, реставрацією, капітальним ремонтом фонду захисних споруд цивільного захисту у медзакладах відповідно до чинних будівельних норм (сховищ, протирадіаційних укриттів та споруд подвійного призначення).

Переліки проєктів затверджує МОЗ України з урахуванням рекомендацій комісії, створеної для перевірки пропозицій ОВА і подає пропозиції на фінансування в Кабмін.