Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумщина отримає 150 млн грн на облаштування укриттів у школах

94

За ці кошти у Сумській області збудують чотири протирадіаційних укриття, ще два укриття відремонтують.

Цього року громади подавали проєкти через платформу підзвітного управління DREAM. З 18 до 26 квітня на платформу надійшло 108 проєктів на фінансування коштом субвенції. Обласні військові адміністрації погодили 64 проєкти з огляду на стратегічне бачення розвитку регіону й розуміння безпекової ситуації.

Комісія МОН відібрала проєкти, які отримають фінансування укриттів у закладах загальної середньої освіти. Це 50 проєктів на ремонт і будівництво укриттів в основному у 8 прифронтових і прикордонних областях. Загальна вартість цих проєктів — 2,19 млрд гривень.

Робоча група Сумської облдержадміністрації провела засідання, на яких розглянула пропозиції органів місцевого самоврядування та затвердила 6 проєктів на загальну суму 117 887,845 тис. грн, з них за рахунок субвенції – 100 858,609 тис. грн, а саме:

1) «Капремонт протирадіаційного укриття (ПРУ) Буринського міського ліцею № 2 ім. Лавошника Буринської міськради (коригування)»;

2) «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту (протирадіаційного укриття) в Охтирській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»;

3) «Капремонт підвальних приміщень з пристосуванням їх як найпростіше укриття в Ворожбянському ліцеї (опорному закладі)»;

4) «Нове будівництво ПРУ для Стецьківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів»;

5) «Будівництво захисної споруди цивільного захисту в Шосткинській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 1»;

6) «Будівництво захисної споруди цивільного захисту в Шосткинському навчально-виховному комплексі: спеціалізована школа І-ІІ ступенів – ліцей».

Як повідомляють у Сумській обласній військовій адміністрації, 622 (88,9%) з 700 функціонуючих закладів освіти сьогодні забезпечені захисними спорудами цивільного захисту. Капітального ремонту, реконструкції або побудови нових захисних споруд цивільного захисту чекають 208 навчальних закладів області.