Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумщина готується до опалювального сезону

274

У Сумській області, попри щоденні обстріли з боку ворога, щоденно ведуться роботи по підготовці до опалювального сезону 22-23, який, вочевидь, буде складним. Але голова Сумської ОВА Дмитро Живицький запевняє, усе, що залежить від обласної влади, роблять на «максимум».

Під час селекторної наради з Міністром розвитку громад та територій Олексієм Чернишовим, на якій були присутні й голови громад Сумщини, де превалює централізоване теплопостачання, голови громад підтвердили, що обсягів забезпечення газом теплопостаючих підприємств на 90 % від розрахункових показників минулого року, які гарантує Держава, вистачить. А якщо Держава компенсує різницю в тарифах, то вони залишаться на рівні минулого року.

Також голови громад повідомили, що проводяться роботи по визначенню альтернативних шляхів теплозабезпечення і економії енергоресурсів. І просять споживачів теплової енергії утеплювати власні оселі.

Проводимо стрес-тести систем теплопостачання, на випадок аварійних ситуацій, коли тепла може не бути кілька діб.

Надзвичайно проблемною точкою у опаленні області є м. Охтирка, де рашисти зруйнували ТЕЦ. За інформацію СОВА, наразі на завершальному етапі знаходиться розбір завалів. Роботи ведуться за рахунок коштів, виділених з резервного фонду держбюджету. Водночас триває процес виготовлення водогінного котла.

«Доки котел буде виготовлятися, плануємо зробити всю будівельну частину. Тож з 1 серпня починаємо підготовчі роботи з будівництва і відновлення самої котельні. Звернувся до Міністра Олексія Чернишова з пропозицією внести техніко-юридичні правки до Розпорядження Уряду стосовно відновлення Охтирської ТЕЦ, щоб ефективно і вчасно реалізувати все заплановане», – зазначив Дмитро Живицький.

Він також додав, що спільно із НАК «Нафтогаз» паралельно реалізується проєкт з будівництва котельні на альтернативному паливі, зокрема на щепі. Це ще один крок до енергонезалежності, газозаміщення, яке зараз на часі. Плюс це нове підприємство, нові робочі місця, використання місцевої сировини.

З керівником напрямку з питань теплопостачання USAID «Проєкт енергетичної безпеки» в Україні Євгеном ГЛУШАКОМ обговорили питання технічної допомоги для бюджетних установ, що мають нагальну потребу у додаткових резервних ресурсах.

Мова йде про мобільні котельні на твердому паливі, електрогенератори для лікувальних установ та закладів соціального захисту, де немає можливості евакуювати людей у разі надзвичайних ситуацій.

Розглядається також питання надання пересувних наметів для обігріву і спецтранспорту.

У Сумах зараз тривають гідравлічні випробування теплових мереж з метою виявлення поривів та їх ліквідації.