Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

“Сумигаз Збут” повертає клієнтам гроші

2,471

Як повідомляє пресслужба підприємства, станом на 27 липня “Сумигаз Збут” повернув побутовим споживачам 1 млн 369,5 тис.грн переплат та помилково сплачених у травні коштів за спожитий природний газ

Зміна постачальника газу в червні призвела до того, що частина клієнтів перерахувала оплату за травень на рахунки попереднього постачальника.

“Повернення коштів триває. На жаль, воєнний стан та дії ГК “Нафтогаз України” уповільнюють процес повернення коштів. Просимо наших клієнтів набратися терпіння”, – говорить директор ТОВ “Сумигаз Збут” Олександр ГОЛУБ.

У компанії уточнили, що автоматично перевести переплату з особового рахунку у ТОВ “Сумигаз Збут” на особовий рахунок клієнта у ТОВ “ГК “Нафтогаз України” неможливо, оскільки це різні юридичні особи. Наразі відсутній погоджений сторонами механізм.

Угода про обслуговування з попереднім постачальником залишається чинною, поки клієнт повністю не розрахується за спожитий газ

Якщо споживач має переплату або сплатив за газ помилково, він може надіслати до “Сумигаз Збуту” заяву на повернення коштів.
До заяви необхідно додати: копію паспорта (1-6 сторінки), ідентифікаційного коду, квитанції про помилкову оплату, довідку з банку з реквізитами карткового рахунку (може бути автоматично згенерована у мобільному додатку банку, повинна містити IBAN карткового рахунку).

Підписану заяву та документи можна направити на поштову адресу: м. Суми, вул. Шишкарівська, 12/3. Зауважимо, що на копіях документів має бути зроблений посвідчувальний напис («Згідно з оригіналом»), а також підпис, ПІБ власника документа і дата.
Також підписану заяву та документи можна направити на електронну скриньку contact@smgaszbut.com.ua. Зауважимо, що у цьому разі заява та копії документів, що додаються, повинні бути скріплені/завірені за допомогою електронного підпису (ЕЦП). Такі вимоги до документів висуваються у Законі України “Про електронні документи та електронний документообіг”.

Нагадаємо, наприкінці квітня Кабмін запровадив механізм спеціальних обов’язків з постачання газу населенню, умови якого не зміг виконати жоден великий постачальник в Україні. Через це обласні газзбути втратили можливість працювати. Побутових споживачів ТОВ “Сумигаз Збут” було автоматично переведено на постачання газу до “Постачальника останньої надії” (ПОН), функцію якого виконує ГПК “Нафтогаз України”.

Станом на квітень 2022 року ТОВ “Сумигаз Збут” надавало послугу постачання газу більш ніж 369 тис. домогосподарств. Станом на 31 травня 85,8 тис. домоволодінь не погасили нарахувань квітня та минулих періодів на суму 145,8 млн грн.