Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумчани отримали право на виплати ВПО

408

Місто Суми, згідно з оновленим переліком Мінреінтеграції України, тепер належить до територій можливих бойових дій. На апаратній нараді представника виконавчої влади Сум розглянули нюанси цього статусу і пояснили, що цей статус дає пересічним громадянам

Причиною внесення обласного центру до переліку територій можливих бойових дій стали березневі ворожі атаки, адже територіями можливих бойових дій вважаються ті, які межують з територіями активних бойових дій або тимчасово окупованими територіями чи прилеглі до державного кордону з державою-агресором, та на яких можливо забезпечувати функції держави, до яких може повертатися населення, але які періодично піддаються ворожим обстрілам.

Як повідомляють в Департаменті соцзахисту населення СМР, згідно зі статусом міста, як території можливих бойових дій, сумчани, які вирішать виїхати у більш безпечне місце тимчасового проживання, матимуть можливість оформити там статус ВПО та, якщо будуть підходити під оновлені критерії нарахування соціальних виплат ВПО, то будуть мати змогу її оформити у відповідному місцевому органі соціального захисту. З критеріями та вимогами для ВПО кожен охочий може ознайомитися на сайті Мінсоцполітики, в органах соцзахисту або зателефонувавши на гарячу лінію 1539. Нагадаємо, що така виплата складає 2 тис. грн на одну дорослу особу та 3 тис. – на одну дитину або особу з інвалідністю, які стали вимушеними переселенцями.

Також сумчани матимуть право на гуманітарну та іншу підтримку чи допомогу коштом міжнародних організацій.
Також статус території можливих бойових дій передбачає мораторій на припинення надання житлово-комунальних послуг, нарахування та стягнення будь-яких видів штрафів, а також стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у разі їх несплати. Але це не означає, що комірне можна не платити й вам за це нічого не буде. Усі платіжки будуть нараховуватися і після знаття цього статусу за певний проміжок часу борги все одно доведеться погасити.

Також тепер у місті буде важче купати алкогольні напої. Згідно з наказом начальника Сумської ОВА від 25 березня 2024 р. № 3-ОД/29 «Про торгівлю алкогольними напоями у Сумській області» змінили і правила реалізації алкоголю:
– в будні з 11 до 19:00 у магазинах та кафе дозволяється продавати ЛИШЕ слабоалкогольні напої, вино та пиво.
– у вихідні з 11 до 19:00 можна придбати усі види алкоголю.
– протягом усього тижня з 11 до 21:00 дозволяється продаж будь-якого алкоголю у ресторанах.

На територіях можливих бойових дій також передбачено застосування евакуації у безпечні райони. Рішення про проведення евакуації приймаються на державному, регіональному, місцевому та об’єктовому рівнях, як це було у прикордонних громадах області.

Також міська влада Сум окремо планує розглянути питання надання юним сумчанам статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Як повідомила начальник управління «Служба у справах дітей» Валерія ПОДОПРИГОРА, тепер коло отримувачів має розширитися. Наразі розглядається можливість надання такого статусу усім дітям до 18 років, зокрема, й тим, які народилися після 3 квітня 2022 року – періоду, коли в Сумах припинились бойові дії.