Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

В Суми приїхав відомий український письменник Валентин ТЕРЛЕЦЬКИЙ

579

Сьогодні, 22 листопада, о 18.00 у центральній бібліотеці ім. Шевченка, в рамках проекту “Особисті історії” Раїси СТОЯН та Євгена ПОЛОЖІЯ, відбудеться авторська презентація книги Валентина Терлецького “Хмарочос”.
Валентин із Запоріжжя, веселий і талановитий, може навіть заспівати і заграти на гітарі (обіцяв узяти з собою).
Журналістів, як завжди, чекаємо там же о 15.00.
Валентин також виступить в педагогічному університеті на філологічному. Тож на студентів чекає незвичайна пара.

Анотація до книжки “Хмарочос” Валентина ТЕРЛЕЦЬКОГО

В одній країні, яка нагадує сучасну Україну, мистецьке середовище живе за своїми правилами – виставки, концерти, презентації, творча конкуренція, пошуки натхнення, повна відстороненість від політичних процесів в країні…
Але в одну мить все змінюється: в країні встановлюється диктатура, новий міністр культури оголошує правила, яких відтепер мають дотримуватися всі. Під заборону потрапляє будь-яке вільне мистецтво і на офіційному рівні затверджуються нові дозволені для творчості теми.
Більшість митців, які ще пам’ятають радянські часи, коли вся творчість суворо цензурувалася, вирішує, що опір не має сенсу, і підкоряється новій владі. І лише сотня митців — рок-музикантів, поетів, письменників, артистів вирішує боротися за творчу свободу.
“Сотня нескорених” захоплює хмарочос в центрі міста і влаштовує на його даху свій табір. Вони висувають вимоги владі – або вона скасовує цензуру і заборону на вільну творчість, або митці скоять акт масового самогубства і тим самим підбурять громадськість до активних дій і викличуть резонанс у світі.
Влада намагається різними способами вгамувати протест — залякуванням, погрозами розправи з близькими, але врешті-решт вдається до підкупу — пропонує кожному вигідні контракти, високі посади, державне фінансування виставок і гастролей…
І кожний із “сотні нескорених” постає перед важким вибором — виборювати до кінця свободу і вмерти чи зрадити спільну ідею і отримати преференцію для себе.

Книга “Хмарочос” потрапила до “довгого списку” премії Книга року ВВС-2012.