Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Суми планують вийти з червоної зони

287
Під час апаратної наради при міському голові головний спеціаліст управління охорони здоров’я Наталія КІПЕНКО повідомила, що за показниками захворюваності на COVID-19 Суми наблизилися до виходу з червоної зони, а кількість первинних хворих у Сумах зменшилася на 13%, активних – на 27%.

Загалом, за минулий тиждень інфікувалися 546 сумчан, зафіксований 21 летальний випадок, подолали хворобу 1164 особи.

Із загальної кількості хворих на COVID-19 (1732 осіб) на стаціонарному лікуванні перебувають 232 особи.

У КНП «Клінічна лікарня № 5» проходять лікування 117 осіб (95 – на кисневій підтримці, 15 – на ліжках інтенсивної терапії, один хворий – підключений до апарата ШВЛ, 11 – на СІПАП)), у КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» – 25 хворих (12 – на кисневій підтримці, четверо – у відділенні інтенсивної терапії, троє – на СІПАП), у КНП «Клінічна лікарня № 4» – 35 недужих (28 – на кисневій підтримці, один – на СІПАП), у КНП «Центральна міська клінічна лікарня» – 45 хворих (40 – на кисневій підтримці, семеро – на ліжках інтенсивної терапії, один – підключений до апарата ШВЛ), у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» – 10 пацієнтів (двоє – у відділенні інтенсивної терапії, одна дитина – на кисневій підтримці).

Ще 31 містянин лікується в стаціонарі КНП «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології ім. З. Й. Красовицького» (троє хворих перебувають у реанімації, троє – підключені до апаратів ШВЛ), 60 – у КНП «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни» (двоє – у реанімації, один – підключений до апарата ШВЛ).

«Серед дорослих, що перебувають на стаціонарному лікуванні з COVID-19, невакцинованих майже 80%, серед хворих на кисневій терапії 93% – невакциновані, серед тих, хто потребує інтенсивної терапії в реанімації, 100% – це нещеплені особи. Усі хворі, що перебувають на ШВЛ та СІПАП, – невакциновані», – повідомила головний спеціаліст управління охорони здоров’я.

Наталія Кіпенко наголосила на тому, що вакцинація залишається єдиним дієвим засобом боротьби з COVID-19. Центри та пункти вакцинації працюють і в робочі, і у вихідні дні. Водночас минулого тижня спостерігалося зниження темпів вакцинації: проведено майже на 23% щеплень менше (7344), ніж позаминулого (9612). Загалом медичними закладами Сум внесено 316345 записів про вакцинацію до E-Health щодо 162675 осіб – 62,8% від усього населення міста (161753 дорослих – 75,6%). За показниками вакцинації Суми посідають 12 місце в Україні, а Сумщина – третє.

Тим часом, новини про коронавірус в Україні обертаються навколо теми отримання 1 тис. грн за вакцинацію. Наближається День святого Миколая – 19 грудня, тож дійте. Для отримання виплат уже цього року необхідно подати заявку в застосунку «Дія» до 29 грудня. Пілотний проєкт почне діяти з 13 грудня, а повністю система запрацює з 19-го. З моменту запиту на отримання коштів у нас буде чотири місяці на те, щоб сплатити ними за обрану послугу чи товар. Щоб використати виплату, необхідно бути повнолітнім громадянином України, отримати два щеплення від COVID-19, завантажити додаток «Дія» та згенерувати електронний «зелений» ковід-сертифікат.

Ксенія Соболєва
Панорама №50-2021