Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Суми не готові до опалювального сезону

584
На засіданні виконавчого комітету Сумської міськради розглянули питання про готовність міста до опалювального сезону. Керівник департаменту інфраструктури сказав, що міське господарство готове до опалювального сезону на 95%.

“Ми розіслали листи, іще раз повідомили ОСББ та управителів, є 2 дні, підготуємось і будемо намагатися зробити 100%”, – сказав >Суспільному.Суми в.о. директора департаменту інфраструктури міськради Олександр Кисіль.

Аби укласти договори на придбання палива у газових компаній та отримати потрібні обсяги газу, Котельня північного промвузла створила окрему компанію без боргів. На сьогодні АТ “Сумське МНВО”, до структури якого входить котельня, заборгувало працівникам понад 196 млн гривень зарплати.

Заступниця директора Котельні північного промвузла Ірина Рибальченко сказала, що підприємство технічно готове до опалювального сезону, але щоб отримати ліміти на газ, вимушені були створити окреме підприємство – без боргів.

“На сьогодні реально, це передплата, яку ми повинні зробити 22 жовтня – 30% і після оплати – 70 % в листопаді. Це ми повинні зробити згідно з діючими умовами з “Нафтогаз Трейдинг”. Ціна газу для населення – 7500 грн за 1000 м³, для категорії “бюджет”, інші та релігія, газ буде вартувати 24933 грн за 1000 м³ – майже 25 тис грн за 1000 м³ – для бюджетних установ та категорій інших. Тобто, тариф буде дуже великий з такою ціною газу”, – сказала вона. “Сумитеплоенерго” обслуговує майже 1000 житлових будинків по місту, решту (близько 300) – Котельня північного промвузла. Чи зможе вчасно розпочати опалювальний сезон Котельня північного промвузла, міський голова Сум Олександр Лисенко сказав: “Та заборгованість, яка є, може бути погашена, може бути відтермінована, може бути реструктуризована. Генеральний директор буде приймати рішення, яким шляхом піти. У них є іще один шлях, це вони створюють сьогодні іншу структуру, структура ця також може заключити відповідні договори на ліміти, тому що котельня повністю готова, мережі наші готові. По “Сумитеплоенерго” можу сказати, що договори заключені, вони також чекають перегляду тарифу, ми також його перевіряємо і будемо з цим визначатись”.

Радник голови облдержадміністрації з питань житлово-комунального господарства Роман Гученко сказав, що ціна на тепло підніметься для підприємств та комунальних установ, а для населення – ні.

“Ціна для населення на сьогодні зафіксована і до кінця опалювального сезону вона, як задекларовано урядом, підвищуватись не буде”.

«Сьогодні теплопостачання до будинків зони обслуговування Котельні Північного промвузла під загрозою. Ми запрошували Сумського міського голову Олександра ЛИСЕНКА на апаратну нараду за участі всього керівництва облдержадміністрації, обласної ради, представників газопостачальних організацій. Ми хотіли почути від міського голови, де нам потрібно включитись у вирішення цього питання, але, на жаль, міський голова не з’явився. Навіть не було профільного заступника. Тому складно сьогодні допомогти тим, хто цього не хоче, – розповів Дмитро Живицький. – Влада міста Суми чомусь «ховає голову в пісок», не бажаючи вирішувати питання теплопостачання для жителів обласного центру».

Радник голови облдержадміністрації Роман ГУЧЕНКО розповів, що станом на сьогодні Котельня Північного промвузла технічно готова до роботи, але є проблеми у фінансовій та юридичній площині. Адже АТ «Сумське НВО» має величезну заборгованість перед НАК «Нафтогаз». Також не зрозуміло, як ітиме розрахунок за газ, оскільки рахунки АТ «Сумське НВО» заблоковані.

Голова облдержадміністрації повідомив, що в обласної влади є чіткий алгоритм дій, які необхідно було виконати, щоб такі проблеми в міста не виникали. І свої рекомендації Сумській міській раді облдержадміністрація надала ще два роки тому. Але вони й досі ігноруються містом. Влада Сум не бажає йти на співпрацю. У той же час у містах Шостка і Охтирка завдяки співпраці їх керівництва з облдержадміністрацією та активній позиції міських голів проблеми із теплопостачанням вирішуються. І ці міста будуть з теплом.

«Коли два тижні тому на засіданні колегії облдержадміністрації ми піднімали питання теплозабезпечення міста Суми, міський голова і його профільний заступник запевняли, що вони знають, як вирішити питання з Котельнею Північного промвузла, і воно буде вирішене. Але, на жаль, ситуація залишається критичною, – наголосив Дмитро Живицький. – Я вчергове повторюю, що, згідно із Законом про місцеве самоврядування, забезпечення тепло-, газо-, водопостачанням – це пряма відповідальність органів місцевого самоврядування. Ми, звичайно, допомагаємо і підключаємось, де потрібно. Але, на жаль, ситуація по місту Суми нагадує кінофільм «День бабака». Тільки підходить старт опалювального сезону, вересень-жовтень, у Сумах повторюється одна і та ж історія. І облдержадміністрація кожного разу включається та замість Сумської міської ради забезпечує жителів обласного центру теплом».

За інформацією голови облдержадміністрації, Сумська міська рада має спільно з керівництвом підприємства та Управлінням Держенергонагляду у Сумській області відпрацювати питання роботи Котельні Північного промвузла і надати інформацію, у якій, у тому числі, буде чітко зазначено, де потрібна підтримка облдержадміністрації.