Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумчанки можуть отримати «Пакунок малюка» або його грошовий еквівалент

1,429

Заступник директора департаменту соцзахисту Сумської МР, начальник управління надання державної соціальної допомоги Ірина ЛАГІРЕНКО повідомила, що зараз у Департаменті в наявності 3 «пакунки малюка». У січні 2023 року пологовими будинками міста видано 65 «пакунків малюка».

Нагадаємо, у Департаменті ведуть прийом громадян як особисто, так і надають консультації за телефонами і в електронному вигляді.

Так само через електронні сервіси можна і оформити виплату одноразової допомоги “Пакунок малюка”.

На одноразову допомогу “Пакунок малюка” може претендувати кожна українська сім’я, де народилася дитина. Зазвичай її видають одразу у пологову будинку. Але у випадку, коли у медзакладі були відсутні “Пакунки”, родина має звернутися до Департаменту соцзахисту у 30-денний термін від дня народження дитини для оформлення допомоги. Якщо ж через обставини жінка народжувала не у закладі охорони здоров’я, тоді родина має цілий рік для звернення за отриманням «пакунка малюка».

 • Щоб отримати «Пакунок малюка» у натуральному вигляді
  родина має подати до Департаменту соцзахисту заява та документи:
  * копія свідоцтва про народження дитини;
  * реєстраційний номер облікової картки платника податків (код);
  * документ, що засвідчує особу.
  Якщо батьки входять до категорії внутрішньо переміщених осіб, їм потрібно надати довідки про взяття на облік як ВПО.
 • Щоб отримати грошову компенсацію за “Пакунок малюка”,
  яка з 1 січня 2023 року становить 6816 гривень і яку можна отримати лише у безготівковій формі на рахунок у «ПриватБанку»
  родина має подати до Департаменту соцзахисту заява та документи:
  * копія свідоцтва про народження дитини або документа, що підтверджує факт народження дитини в/поза межами закладу охорони здоров’я (за відсутності свідоцтва про народження дитини);
  * копія документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я;
  * копія рішення про встановлення опіки, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для опікунів, патронатних вихователів, прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу).

Подати заяву для отримання грошової компенсації «Пакунок малюка» можна онлайн, заповнивши заяву особисто одним із батьків на порталі «Дія», (вкладка єМалятко ).

 • Для виплати грошової компенсації є й обмеження.
  Це
  * відмови від новонародженої дитини;
  * відбування матір’ю покарання у місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань;
  * смерті новонародженої дитини в пологовому будинку;
  * отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Отримати консультацію у Департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради можна за телефонами: 788-888 (багатоканальний), 787-123, 505-407-81-99, 050-407-80-02.

Матеріал створений у рамках
Програми партнерства у галузі мас-медіа в Україні
IREX/Представництво Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів