Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумчанка стала лауреатом премії UAnimals

34

Всеукраїнський гуманістичний рух UAnimals вже вдруге провів вручення Всеукраїнської зоозахисної премії. Її отримали 15 зоозахисників, які рятують життя тварин в Україні.

Серед нагороджених і сумчанка Ілона Джалаганія. Жінка вже давно працює в напрямку зоозахиснитства. Вона є однією зі співзасновників, а зараз керівників притулку «Сумське товариство захисту тварин», у кому налічується понад 400 собаками. Саме тут у Сумах приймають і прилаштовують тварин, яких евакуювали із зони бойових дій, зокрема з Донеччини, Херсонщини, Сумщини.

Всеукраїнську зоозахисну премію цьогоріч отримали:

Вікторія Кручина, Куп’янськ, Харківщина: у 2016 році створила благодійний фонд «Промінь милосердя», щоб протистояти вилову собак з подальшою евтаназією, а під час окупації Куп’янська росіянами годувала, лікувала та стерилізувала безхатніх тварин.

Олена Котова, Олександрія, Кіровоградщина: засновниця ГО «Зоодопомога», 10 років тому запустила проєкт стерилізації та вакцинації тварин у місті; під час повномасштабної війни вона приймає у своєму центрі тварин, евакуйованих з гарячих точок.

Олеся Леонова, Дніпро: співзасновниця реабілітаційного центру «Друг», опікується більше 200 тваринами; від початку повномасштабного вторгнення приймає в притулку евакуйованих з фронту котів та продовжує лікувати й прилаштовувати їх.

Ілона Джалаганія, Суми: співзасновниця та керівниця притулку «Сумське товариство захисту тварин», опікується 430 собаками; також із командою приймає та прилаштовує тварин, евакуйованих із зони бойових дій, зокрема з Донеччини, Херсонщини, Сумщини.
Марія Вронська, Гостомель, Київщина: власниця та керівниця найстарішого притулку для тварин; нині опікується 700 тваринами.

Алісія Полиха, Київ: членкиня команди порятунку тварин KARG, з командою евакуювала тварин із Бахмута, Авдіївки, затоплених селищ Херсонщини.

Віктор Шельвінський, Кожичі, Львівщина: ветеринар, засновник Центру реабілітації птахів «Вільні крила», який облаштував власними силами; за рік у нього потрапили 300 птахів 63 видів з усієї країни.

Марина Шажко, Бахмут, Донеччина — Вільне, Дніпропетровщина: у 2012 році заснувала Бахмутське товариство захисту тварин «Лада»; евакуювала тварин; зараз у притулку трохи більш як 200 тварин.
Роман Остапчук, Донеччина: військовий, який допомагає евакуйовувати та прилаштовувати тварин і підгодовує їх.

Тетяна Куцуконь, Бориспіль, Київщина: засновниця БФ допомоги тваринам «Фенікс», під її опікою зараз близько 100 тварин (у тому числі — евакуйованих), яких вона лікує, доглядає та прилаштовує в родини.

Михайло Русін, Київ: кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту зоології імені Івана Шмальгаузена, фахівець ГО «Українська природоохоронна група», засновник Центру порятунку хом’яків; розробив проєкти природно-заповідного фонду для всіх колоній ховрахів та активно просуває ідею про захист дрібних ссавців.

Ініціативна група Free Svydovets: активісти, борці за збереження екосистем гірського масиву Свидовець і цілого Карпатського регіону.

Емма Іґуаль та Ентоні Ігнeт (посмертно), Іспанія та Канада: волонтери ГО Road to Relief, які співпрацювали з Uanimals; у 2023 році передали команді UAnimals віслюка та козу Сніжку, яких перед тим забрали у військових на Донеччині.

Арман Солдін (посмертно), Франція: журналіст, який врятував з окопу їжака, а невдовзі загинув внаслідок ракетного обстрілу поблизу Часового Яру, про що повідомили колеги з AFP, які стали свідками події.