Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумчанка поскаржилась на умови перебування в лікарні №5. Лікарі спростовують звинувачення

717

Старі страшні матраци, відсутність ремонту і ліків. Усе це – міська лікарні №5. Саме про це написала на своїй сторінці у Фейсбук сумчанка Анастасія Козакова. Сумчанка скаржиласа на умови перебування в лікарні, бо там зараз знаховся її родич.

“Палата з киснем лікарні №5, м. Суми, 6-тий поверх. Сюди вчора поклали близьку мені людину з ускладненнями COVID-19. Ще і дуже холодно. Ліків немає. Коли це закінчиться? Як можна лікуватися в таких умовах”, – йдеться у пості анастасії, який був датований 14 листопада.

Фотографії, за словами жінки, зробив сам хворий 13 листопада. Розповісти про умови перебування у стаціонарі на камеру Суспільного.Суми відмовилась.

У самій лікарні кажуть, що таких палат, як на фото у них немає.

“За тією інформацією, яка була викладена у фейсбук, я навіть не впевнена, що це наш заклад. Тому що є кілька палат у нас, де ми не встигли, через ситуацію з коронавірусною інфекцією, зробити ремонт. У нас були проблеми з забезпечення медичною білизною і матрацами, але протягом 2019 року ми замінили майже всі матраци”, – говорить заступниця директора з медичної частини Тетяна Ткач. – У лікарні увімкнене тепло. Проводиться контроль температури щоденно в кожній палаті, на кожному поверсі, температурний режим відповідає встановленим нормам”.

На шостому поверсі стаціонару було відділення мікрохірургії ока, його перепрофілювали в інфекційне – для хворих на COVID-19. Також на цьому ж поверсі є реанімаційне відділення. За три роки, за словами головної бухгалтерки лікарні Юлії Горлач, на капітальні та поточні ремонти отримали близько 10 млн грн.

“Два роки тому було зроблено капітальний ремонт у реанімації. Світлі стіни, гарні палати, найсучасніше обладнання, а відділення мікрохірургії ока не пристосоване для таких тяжких хворих. Не було термінової потреби робити там надсучасний ремонт. Тому кошти були направлені у більш завантажені відділення”, – зазначила вона.

Також додала: “Коли почалася перша хвиля, почали масово ремонтувати точки подачі кисню, кисневі станції – це найважливіше для тяжких пацієнтів. Кисень був проведений і в те відділення, про яке йде мова. Загальна забезпеченість становить близько 19% всього на лікарню, що стосується подушок – це 61% і матраців – це 63% забезпеченість. Але ж звичайно ж про їх стан мова не йде. Вони всі старі зношені, і за можливості лікарня придбає новий м’який інвентар”.

Завідувач хірургічного відділення №3 Володимир Безбабний показує відремонтовані операційну та резервні палати для хворих на коронавірус.
Сумчанка поскаржилась на умови перебування в лікарні №5: фотоСуспільне Суми

Побачити палату на шостому поверсі, про яку йшлося в дописі, не вийшло через карантин. 16 листопада допис Анастасії Козакової був видалений з її сторінки у Фейсбук. А наступного дня жінка там же опублікувала наступне: Спасибо за то ,что в палате #606 ,больницы#5 г.Сумы 16.11.2020,где лежит наш близкий человек,заменили матрасы,подушки,кровати и заклеили окна. Здоровья ему и низкий поклон медперсоналу больницы.”