Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумчанин Анатолій Близнюк видав посібник для волонтерів-початківців

174

У Сумській міській центральній бібліотеці ім. Т. Г.Шевченка 15 грудня краєзнавець, публіцист, автор багатьох книг Анатолій Михайлович Близнюк презентував громадськості такий необхідний у наш час посібник “Волонтерство Сумщини: пошуки і здобутки”, який буде цікавий для початківців та тих, хто займається благодійництвом. На зустріч завітали представники духовенства, волонтерських та ветеранських громадських організацій, учасники бойових дій, військові територіальної оборони, учнівська молодь ЗОШ №2.
Анатолій Михайлович розповів: “Хоча вона за обсягом й не дуже велика, 170 сторінок, але це квінтесенція всього досвіду, який проводився серед волонтерів і серед учнівської і студентської молоді. Видання складається з десяти розділів, в них ідеться про напрямки волонтерського руху, також надаються зразки документів, фотографії, що це – науково-педагогічна методична книга. Тобто, посібник, як треба проводити роботу з волонтерства”.
Владика Мефодій привітав всіх присутніх з прийдешніми святами та наголосив, що волонтерський рух у нашій державі найпотужніша частина громадянського суспільства. І що церква також є однією з найактивніших громад у цьому русі. “Лише наша спільна любов і єдність допоможуть перемогти ворога, який зазіхнув на нашу свободу”,- додав Владика Мефодій.
“Ми сьогодні пишаємося нашим потужним волонтерським рухом в м. Суми. І ми, працівники культури, не стоїмо осторонь, а активно допомагаємо наближати Перемогу”, – наголосила очільниця міської “культури” Наталія Цибульська. Військові Сумської тероборони, які також були присутні на презентації, нагородили Анатолія Михайловича грамотою за активний внесок у волонтерство.
Микола Кіченко – один з тих, про кого розповідається в книзі. Нині чоловік служить у територіальній обороні. А з 2014 року збирає та возить гуманітарну допомогу українським бійцям. Чоловік говорить, що найчастіше їздив на Донецький та Луганський напрямки. Він також був присутній у залі бібліотеки і подякував автору за його необхідну працю. “Якби не допомога простих українців, патріотів, то дуже важко і тяжко було б сьогодні. Якщо брати з 14-го по 22-й, то за всі роки найстрашнішими, найзапеклішими були 2014-2015 роки. Хлопці були роздягнені, роззуті, голодні, холодні. Не було нічого. Від держави на той період допомоги було дуже мало. Віддавали люди останнє. Ми везли. Ми приїжджали на Сумщину. Брали все. Чим люди допомагали, те й везли на передову, у «сіру» зону”, — каже Микола Кіченко. За всіх, хто захищає рідну землю, за Україну сумська письменниця Марина Реух прочитала «Молитву за Україну».
Наклад книги лише 100 примірників, які можна знайти у бібліотеках та навчальних закладах Сумщини.

 

Аля Тусіна