Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумчани не прибирають за своїми собаками

353

У обласному центрі немає умов для вигулу домашніх тварин, відсутні спеціальні майданчики, не вижили й контейнери для збору екскрементів, встановлені у місті кілька років тому

Як там розповідали у старому анекдоті? «Головне – не їж жовтий сніг!» Взимку, звичайно, простіше – на біленьких заметах добре видно сліди життєдіяльності наших менших чотирилапих братів. Втім з настанням весни і потепління на вологій чорній землі вже не так помітні невеличкі коричневі купки-сюрпризи.
В Сумах у 2021 р. ХХІ ст. розмови про прибирання за собаками викликають подив або навіть гнів власників таких тварин. Як це я буду ходити з пакетом та лопаткою? Не царська це справа. Переважна більшість господарів або взагалі не хоче прибирати за тваринами, або знаходить масу причин не робити цього, посилаючись на пасивну роль міської влади та відсутність необхідної тари, мішечків чи контейнерів. Так, звичайно, байдужість до цієї проблеми спостерігається з обох боків – в Сумах дійсно немає умов для вигулу домашніх тварин, відсутні спеціальні майданчики, не вижили й контейнери для збору екскрементів, встановлені у місті кілька років тому.

Окремо варто сказати і про відсутність знань з питання утилізації сміття. Адже навіть якщо збирати кал у поліетиленові пакети, то викидати його у сміттєві контейнери чи урни не варто, оскільки поліетилен не розкладається в природних умовах в розумні строки, а при спалюванні виділяє отруйні речовини.

Прибирати собачі екскременти потрібно не тільки заради краси і чистоти вулиць. Це необхідно, в першу чергу, заради здоров’я. Нечистоти собак не просто дуже шкідливі для нас, вони завдають шкоди всій екосистемі, оскільки містять численні небезпечні мікроорганізми, що потрапляють у стічні води. На щастя, є громадяни, які навіть при відсутності необхідних умов і продукції, не мають наміру здаватися і жити в брудному місті. Так, дехто носить з собою совок, щоб закопувати екскременти улюбленця. Такі люди знаходять способи прибрати за своїм вихованцем, навіть якщо це буде коштувати їм більших зусиль, ніж просто дивитися в інший бік, поки собака робить «свою справу».

Сумно у Сумах. Через нерозвинену культуру собаківництва, в місті просто так не посидиш на газонах, не погуляєш по траві. Але винні не тварини…

Ксенія Соболєва
Панорама №10-2021