Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумчане помогли бойцам Нацгвардии под Славянском (фото)

1,688

Инициативная группа сумчан отвезла гуманитарный груз под Славянск, где в составе второго батальона Нацгвардии несут службу добровольці из Сум.
«6 червня були з гуманітарною місією в пригороді Слов’янська [Билбасівка], де зараз стоять на блокпостах, хлопці з другого батальйону Національної гвардії. За їхніми словами, Билбасівка – це як в Сумах Барановка Ми були на блокпосту, де службу несуть сумчани. Умови перебування бойові, в прямому сенсі слова. Постійно відчувається, що ми присутні на лінії фронту, кожних 5-10 хвилин, чутно як стріляє гранатомет, можна розгледіти, як час від часу, щось загорається десь за кілометр. Але вражає бойовий дух гвардійців. Вони готові прийняти бій кожної хвилини, готові у будь-який момент піти в атаку і вигнати сепаратистів с українського міста Слов’янськ. [Ми проїхали с.Барвінці та с.Олександрівку і з тими з ким доводилось говорити, всі розмовляли українським суржиком, який трохи різниться від нашого, сумського]
Загальна атмосфера бойова, хоча видно що їм важко. Є певні проблеми з постачанням, але все більш-менш нормально. Після тих байок, що говорять про солдатів на передовій, я очікував побачити, змучених голодом і дощем хлопців у яких не було їжі і не було сил підняти автомат. Натомість побачив гвардійців, які реально хочуть іти в атаку, у яких все (за таких умовах) нормально; якщо б зараз там оголосити, про те що: «Хто хоче, може йти додому», жоден з гвардійців не піде з того блокпосту – це факт.
Ми так само продовжуємо збирати речі та закупати необхідне для хлопців що служать, на лінії фронту. Список опублікую трохи згодом.
P.S. Від себе, хотів висловити щиру вдячність Сумській обласній адміністрації, та тим хто допоміг організувати цю поїздку. Подяка, народному депутату Oleg Medunitsya, працівникам Податкової, працівникам СОКМО, СОЦП ВІЛ-інфекції/СНІДу та сім’ї Ольшанських. Окрема подяка, Начальнику управління охорони здоров’я Сергій Бутенко та водію Андрію, у якого вистачило мужності добровольцем з’їздить у нелегке відрядження.
Сумчани, разом ми сила!
Перемога, буде за нами!
Слава Україні!», – написал на своей странице в Fasebook один из участников поездки Андрей Букин.
«Настрій у хлопців бойовий, хоча й лунають вибухи і є постійна загроза штурму, вони тримаються мужньо.
Ми поїхали, вночі блок-пост в Билбасівці обстріляли сепаратисти, хлопці відкрили вогонь у відповідь, двоє з батальону поранені, та не виходять зі строю», – написав Сергій Бутенко.