Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумчанам ввели абонплату за тепло

614
У платіжках, які отримали жителі м. Суми у грудні, з’явився новий платіж – абонентська плата за постачання теплової енергії. Люди обурені і стурбовані, адже це додаткове навантаження на бюджет. Що таке абонентська плата та чому з листопада вона нараховується, розповіли у ТОВ “Сумитеплоенерго”

Плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання послуги з постачання теплової енергії.

Зокрема, абонентська плата включає такі витрати:

– укладення договору про надання комунальної послуги;

– здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;

– нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги;

– обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку теплової енергії (у разі їх наявності).

– виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання та постачання гарячої води).

У зв’язку із затвердженням Постанови КМУ від 8 вересня 2021 р. № 1022 затверджено зміни, що вносяться до Постанови від 21 серпня 2019 р. № 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії», 01.10.2021 року на офіційному веб-сайті ТОВ «Сумитеплоенерго» було опубліковано публічний індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії.

Такий договір вважається укладеним, якщо протягом 30 днів, з дня опублікування, співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір іншої моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з ТОВ «Сумитеплоенерго».

В індивідуальних договорах наявна абонентська плата. Це передбачено частиною 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п. 33 Правил надання послуг з постачання теплової енергії.

Плата за абонентське обслуговування нараховується всім споживачам. Споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування у разі відсутності фактичного споживання ним послуги або у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого теплопостачання та постачання гарячої води. (п. 39 Правил надання послуг з постачання гарячої води).

Плата за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом по підприємству та визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента/міс. Тобто плата за абонентське обслуговування розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента та виставлятиметься як окремий платіж.

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» від 21.08.2019 р. № 808, держава регулює її граничний рівень, який з 01.07.2021 р. становить 33,74 грн. Граничний розмір плати за абонентське обслуговування застосовується окремо за кожною комунальною послугою.

По підприємству встановлено плату за абонентське обсуговування Наказом №461 від 30.09.2021 р., яка з 1 листопада 2021 року для споживачів послуг ТОВ «Сумитеплоенерго» у розрахунку на один особовий рахунок для послуг з постачання теплової енергії становить:

– 17,05 грн/місяць з ПДВ, за наявності вузла комерційного обліку теплової енергії;
– 15,34 грн/місяць з ПДВ, за відсутності вузла комерційного обліку теплової енергії.;

плата за абонентське обслуговування у розрахунку на один особовий рахунок для послуг з постачання гарячої води становить:

– 16,00 грн/місяць з ПДВ, за наявності вузла комерційного обліку теплової енергії;
– 15,34 грн/місяць з ПДВ, за відсутності вузла комерційного обліку теплової енергії.