Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

В Сумах до 7 мая продлили срок карантинных ограничений

492

В Сумах продлили срок действя дополнительных ограничений до 7 мая. Сегодня исполком принял решение касательно огранчительных мероприятий. В нем есть перечень спецучебных заведений, работа которых разрешена, перечень рынков. В остальном – повторение уже известных мер.

Сумська міська рада

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

від 23.04.2021 № 196
Про додаткові невідкладні обмежувальні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Сумської міської територіальної громади на період дії «червоного рівня» епідемічної небезпеки

З метою недопущення на території Сумської міської територіальної громади погіршення стану епідемічної небезпеки пов’язаної з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що може спричинити тяжкі наслідки, підтримки суб’єктів господарювання та зниження соціальної напруги, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», ураховуючи рішення Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Протокол від 22.04.2021 № 6), міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сумської міської територіальної громади Виконавчого комітету Сумської міської ради (Протокол від 23.04.2021 № ) ст. ст. 5, 11, 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», керуючись статтею 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Сумської міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. 1. Додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених рішенням Виконавчого комітету Сумської міської ради від 09.11.2020 № 541 «Про заходи під час карантину щодо запобігання розповсюдженню на території Сумської міської територіальної громади гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), в період з 24 квітня 2021 року по 07 травня 2021 року (включно) на території Сумської міської територіальної громади ввести наступні додаткові тимчасові обмеження:

1.1. Заборонити відвідування місць відпочинку (парків, скверів, спортивних майданчиків, прибережних смуг тощо) з метою відпочинку та скупчення людей у громадських місцях понад три особи.

1.2. Заборонити вихід із приміщень (помешкань) та знаходження на територіях загального користування без вдягнених засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

1.3. Управлінню освіти і науки Сумської міської ради (Данильченко А.М.) забезпечити:

1.3.1. заборону відвідування всіх закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, закладів позашкільної освіти спортивного профілю, вихованці яких є учасниками спортивних заходів внесених до Єдиного календарного плану спортивно-масових заходів України та вихованців спеціальних закладів освіти згідно з додатком 1 до рішення;

1.3.2. організувати роботу чергових груп у закладах дошкільної освіти та дозволити відвідування їх дітьми, у яких батьки працюють.

Інклюзивно-ресурсному центру № 1 проводити комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей тільки з метою направлення їх до спеціальних закладів та груп, за попереднім записом та за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

1.4. Управлінню охорони здоров’я Сумської міської ради (Чумаченко О.Ю.) за необхідністю здійснити розгортання ліжок для лікування хворих на COVID-19 у кількості до 470 ліжок.

1.5. Сумському районному управління поліції ГУ НП в Сумській області (Гриньов С.В.), Управлінню патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції (Калюжний О.О.), 1 державному пожежно-рятувальному загону Управління ДСНС України у Сумській області (Москаленко І.В.) організувати проведення оповіщення та інформування населення про запроваджені обмежувальні протиепідемічні заходи з використанням спеціалізованої техніки з гучномовцями.

1.6. Державним установам, органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування здійснювати прийом громадян в онлайн режимі.

1.7. Відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Сумської міської ради (Кононенко С.В.) здійснювати координаційні заходи щодо організації роботи мобільних груп. Узагальнювати повідомлення від керівників мобільних груп про порушення карантинних заходів на об’єктах господарювання, що здійснюють свою діяльність на території Сумської міської територіальної громади та щоденно надавати інформацію до Відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міської ради.

1.8. Відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міської ради (Дубицький О.Ю.) виносити на розгляд Виконавчого комітету Сумської міської ради питання щодо закриття об’єктів господарювання, що порушують карантинні заходи на території Сумської міської територіальної громади.

1.9. Сумському районному управлінню поліції ГУНП в Сумській області (Гриньов С.В.), Управлінню патрульної поліції в Сумській області (Калюжний О.О.), Військовій частині 3051 Національної гвардії України (Казанцев Є.М) забезпечити контроль за дотриманням чинного законодавства України щодо запровадження карантинних заходів на території Сумської міської територіальної громади.

1.10. Рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності перейти, за можливості, на дистанційну форму роботи.

1.11. Суб’єктам господарювання, яким дозволено здійснювати господарську діяльність під час введення обмежень, запроваджених рішеннями центральних та місцевих органів виконавчої влади, забезпечити неухильне дотримання санітарно-протиепідемічних заходів.

Дозволити роботу:

– продуктових супермаркетів за умов забезпечення функціонування всіх вузлів розрахунків (касових апаратів) у торгових залах;

– продовольчих ринків, визначених у додатку 1 до цього рішення.

Суб’єктам господарювання дозволити приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і садивним матеріалом (квітами, рослинами), добривами, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання.

Встановити, що у період дії «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Сумської міської територіальної громади, суб’єкти господарювання, що провадять торговельну діяльність із здійсненням видачі товарів непродовольчої групи для здійснення адресної доставки замовлень, відправки онлайн-замовлень та за попереднім замовленням на виніс, без доступу до торговельної зони, за умови провадження такої діяльності з дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів визначених, постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та додатково виконання наступних умов:

– наявності захисного екрану (борду, скла, перегородки) встановленого між продавцем та споживачем;

– забезпечення дотримання соціальної дистанції;

– спеціально обладнаних точок видачі товару (через вікна видачі, тераси тощо).

Визначити понеділок санітарним днем для ринків Сумської міської територіальної громади з метою проведення спеціальних санітарно-протиепідемічних заходів.

1.12. Суб’єктам підприємницької діяльності дозволити роботу з облаштування відкритих (літніх) майданчиків закладів ресторанного господарства, за умови приймання на них відвідувачів не раніше скасування протиепідемічних обмежень, встановлених пунктом 35 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», за умови дотримання вимог протиепідемічних заходів.

1.13. Проводити роботи з благоустрою на територій Сумської міської територіальної громади з дотриманням встановлених протиепідемічних вимог.

1.14. Керівникам мобільних груп з контролю за дотриманням вимог чинного законодавства України щодо запровадження карантинних заходів на об’єктах, розташованих на території населених пунктів Сумської міської територіальної громади, визначених розпорядженнями міського голови від 26.02.2021 № 74-Р, провести тижневий аналіз стану дотримання суб’єктами господарювання, зазначених у пункті 1 цього рішення, запроваджених карантинних заходів та, у разі виявлення порушень, надавати цю інформацію для узагальнення до відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Сумської міської ради.

 

  1. 2. Визнати такими, що втратили чинність:

– рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради від 02.04.2021 № 162 «Про додаткові невідкладні обмежувальні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Сумської міської територіальної громади на період дії «червоного рівня» епідемічної небезпеки»;

– рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради від 16.04.2021 № 178 «Про внесення змін до рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради від 02.04.2021 № 162 «Про додаткові невідкладні обмежувальні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Сумської міської територіальної громади на період дії «червоного рівня» епідемічної небезпеки» (зі змінами)».

 

  1. 3. Дане рішення набирає чинності з дня його прийняття,

 

  1. 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради відповідно до розподілу обов’язків.

 

 

 

 

Міський голова О.М. Лисенко

Прокопенко А.М. 700-631

Розіслати: згідно зі списком

 

Додаток 1

до рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради

від ___________ 2021 року № _____

 

Заклади спеціальної освіти, відвідування яких дозволяється:

  1. Сумська спеціальна початкова школа № 31 Сумської міської ради;
  2. Сумський заклад загальної середньої освіти спеціальна школа Сумської міської ради;
  3. Комунальна установа Сумський спеціальний реабілітаційний навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа I ступеня – дошкільний навчальний заклад № 34» Сумської міської ради.

 

 

 

 

В.о. начальника правового управління

Сумської міської ради А.М. Прокопенко

Додаток 2

до рішення Виконавчого комітету

Сумської міської ради

від №

 

Перелік агропромислових ринків

Сумської міської територіальної громади

 

№ з/п

Дата видачі та номер експлуатаційного дозволу на потужність (об’єкт)

Найменування оператора агропродовольчого ринку

Адреса оператора агропродовольчого ринку

1. r-UA-18-19-3571від 30.04.2020 ТОВ “Центральний ринок” м. Суми м. Суми,вул. Засумська, 2
2. r-UA-18-19-3574від 05.05.2020 Зарічне споживче товариство м. Суми,вул. Інтернаціоналістів, 21
3. r-UA-18-19-3575від 05.05.2020 Зарічне споживче товариство м. Суми,вул. СКД, 38
4. r-UA-18-19-3610від12.05.2020 ТОВ “Курський ринок” м. Суми,вул. Курська,113
5. r-UA-18-19-3576від 05.05.2020 Зарічне споживче товариство “Привокзальний” м. Суми,пл. Привокзальна,2/1
6. r-UA-18-19-3577від 05.05.2020 МПВТП “ВМ” м. Суми,вул. Леваневського, 2Ж
7. r-UA-18-19-3586від 12.05.2020 ФОП Шепелева Ю.О. м. Суми,вул. Інтернаціоналістів, 21

 

 

 

 

В.о. начальника правового управління

Сумської міської ради А.М. Прокопенко