Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Субсидію на Сумщині отримують майже 131 тисяча домогосподарств області

132

Рішенням місцевих органів виконавчої влади (відповідної комісії) відмовлено в наданні субсидії 1 849 заявникам з Сумської області.

«Нараховано субсидій на загальну суму 1 млрд 150 млн. гривень, з них нараховано організаціям-надавачам послуг майже 353 млн. гривень, у безготівковій формі – 36 млн. гривень, у готівковій формі – 761 млн. гривень, – розповів Михайло Дубровський. – Субсидія на тверде паливо призначена 16,2 тис. домогосподарствам на суму 80,5 млн. гривень. Отримали готівку в рахунок погашення заборгованості за минулий рік 247 сімей на суму 651,0 тис. гривень», – повідомив директор обласного Департаменту соціального захисту населення Михайло ДУБРОВСЬКИЙ.

Чи змінились умови отримання субсидій, що очікує пільговиків у наступному опалювальному сезоні, пропонує подивитись «Слово і Діло».

Правила призначення субсидій не зміняться до кінця цього опалювального сезону. Наступної зими родина має покривати не 15, а 20 відсотків обов’язкового платежу.


Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Хоча кількість субсидіантів скорочується, середній розмір виплати на одне домогосподарство в грудні 2019 року зріс порівняно з груднем 2018 року на 10,4% і становив 638 грн. Загалом протягом року за субсидіями звернулось на 42% менше людей, ніж у 2018 році.

В уряді пообіцяли, що в опалювальному сезоні 2019-2020 років субсидії не зменшаться і не будуть змінюватися правила їх нарахування. Нагадаємо, що право на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних платежів мають сім’ї, чиї витрати на «комуналку» перевищують обов’язковий платіж у 15%. Сума платежу визначається індивідуально та залежить від сукупного доходу сім’ї.

20 жовтня Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яким розширив коло отримувачів цього виду допомоги. Цією ж постановою змінено відсоток – з 15 до 20%, який домогосподарство сплачує за «комуналку». Однак зміни набудуть чинності з травня 2020 року, тобто після завершення цьогорічного опалювального сезону. Нарахування будуть здійснюватися за принципом «чим менші доходи, тим більша допомога».

З новацій – можливість у будь-який момент отримувати субсидію грошима на власний рахунок. Раніше пільговики могли отримувати монетизовані виплати, якщо подали відповідну заяву до початку опалювального сезону.

У заяві на грошову готівкову виплату пільги на оплату житлово-комунальних послуг громадяни мають обов’язково зазначати реквізити поточного банківського рахунку, на який щомісячно надходитимуть кошти.

Органи соцзахисту відмовляють у призначенні субсидій на наступний рік у разі наявності заборгованості за опалювальний період понад 340 гривень і терміном більше одного місяця.

Припиняють виплачувати субсидію тим, у кого є борги за житлово-комунальні послуги щонайбільше два місяці.

Не мають права на субсидію власник нерухомості понад 120 кв. м для квартир і 200 кв. м для будинків, власники автомобілів, рік випуску яких не перевищує п’яти років. Субсидії не будуть отримувати безробітні, які не стали на облік у центрі зайнятості, а також українці, які декларують дохід менше мінімальної зарплати. Не зможуть отримати виплати й ті, хто за останній рік купували земельні ділянки, нерухомість, будматеріали, інші товари і послуги на суму понад 50 тисяч гривень (за винятком медпослуг, освіти та оплати послуг ЖКГ).