Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Ставши учасником дорожнього руху – Ви несете відповідальність за здоров’я та життя оточуючих Вас людей

289

Автомобіль не являє собою ніякої небезпеки до тих пір, поки в нього не сідає людина і починає рух. І ось від того, наскільки ця людина-водій досвідчений, тактовний, вихований, і залежить безпека дорожнього руху і не тільки для нього самого, а більше для оточуючих.

Ви запитаєте- де починається безпеку дорожнього руху?

Безпека дорожнього руху починається в голові у кожного, хто прийняв для себе рішення стати водієм і сісти за кермо автомобіля. Саме від цього рішення, прийнятого вами, залежить, чи стане автомобіль засобом підвищеної небезпеки, або буде довгі роки засобом пересування і перевезення вантажів.

Поперше — ваша голова. Ви повинні поміняти місцями в своєму розумінні: страх перед дорогою і рухом та відповідальність за вчинені дії. Побороти страх перед рухом в принципі просто. Зовсім не просто зробити пріоритетною думка про те, що, сівши за кермо, ви тепер несете відповідальність не тільки за себе, але і за здоров’я і життя оточуючих вас людей. Неважливо, рідних, які сидять в салоні автомобіля. Або незнайомих, які перебувають з вами в одному потоці або переходять дорогу.

Подруге — ваша, якщо хочете, душа. Швидше за все, виховання, такт і культура поведінки. Вмійте або навчіться бути стриманим і ввічливим саме на дорозі. Це якість на дорозі, багато недалекі водії сприймають як слабкість, і намагаються всілякими способами показати свою «перевагу» перед вами і іншими учасниками дорожнього руху. Такі речі дорога, рано чи пізно, як би це банально не звучало, не пробачає.

Поступіться водієві що рветься вперед, навіть якщо ви, згідно з правилами дорожнього руху, маєте впевненість у своїй правоті на 180%. Пропустіть пішохода, який переходить в недозволеному місці дорогу, не намагайтеся влаштовувати гонки на дорозі з тим, хто на вашу думку, якось неправильно відреагував на вашу присутність на дорозі.

Потретє — ваш гараж. Навіть нова машина, куплена вчора, вимагає систематичного поточного огляду перед кожною поїздкою. Часом, навіть більше, ніж стара, поки відбувається процес «притирання і припрацювання» всіх нових вузлів і механізмів. Не нехтуйте щоденної перевіркою наявності технічних рідин: моторне масло, рівень гальмівної рідини, навіть наявність рідини в бачку омивача перевіряйте в суху погоду.

А тепер питання – з чого починається безпеку дорожнього руху?

1. Із знання вами, як «Отче наш» правил безпеки дорожнього руху, регламентованих ПДР. Пам’ятайте, що поруч з вами вже немає автоінструктора з дублюючими системами керування автомобілем. Тому, кожен ваш крок на дорозі повинен відповідати Правилам дорожнього руху.

2. Виробляйте в собі стереотипи. Наприклад, якщо належить за ПДР перед початком руху глянути в бічне дзеркало і включити сигнал повороту, то робіть це, навіть якщо ви на всі 100% впевнені у своїй самотності на дорозі. Надалі цей стереотип виручить вас не раз.

3. Зі знання вами технічних можливостей вашого автомобіля. Особливо сьогодні це стосується тих, хто має автомобіль з АКПП. У автомобіля з АКПП існують певні особливості під час руху, тому потрібно мати уявлення про них.

Крім того, це знання дуже важливо при, наприклад, здійсненні такого небезпечного маневру, як обгін. Навіть якщо ви поспішаєте, ніколи не робіть обгін на закритих ділянках траси, або без видимості ділянки обгону.

4. Можна до безкінечності довго говорити про чинники, що впливають на безпеку дорожнього руху. Але і в цьому випадку їх можна врахувати усі. Адже, крім об’єктивних чинників, як то: знаки, дорожня розмітка, обладнання дороги, ще існують і суб’єктивні фактори, що впливають на безпеку дорожнього руху: ваш досвід, ваш емоційний стан, ваше здоров’я і т.д.

5. У будь-якому випадку, сідаючи за кермо автомобіля щоранку спробуйте це розпливчастий у Вашій свідомості вираз «безпека дорожнього руху» потрібно сфокусувати саме на себе. Адже в нього входить і ваша особиста безпека. І нехай ваш інстинкт самозбереження буде завжди помножений на ваше почуття відповідальності за дії на автомобілі.

Досягнувши такого симбіозу, ви будете на 100% впевнені, що ваш автомобіль ніколи не стане засобом підвищеної небезпеки, і буде приносити вам лише радість руху.

Але не забувайте , що із збільшенням автотранспорту на дорогах України, зростає зростання дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Безліч людей отримують травми, багато гине. Від своєчасно наданої медичної допомоги залежить життя людини.

Як би акуратно ви не водили машину і як би уважно не ставилися до цього питання, рано чи пізно кожному доведеться брати участь або бути свідком якихось подій. Поруч, як правило, знаходиться безліч людей, але лише мала їх частина має хоч які-небудь навички і знання в справі допомоги потерпілим. Скільки б ви не вивчали теорію, вам буде гостро необхідно постійно підкріплювати її практикою і відвідуванням курсів з надання допомоги при дорожньо-транспортних пригодах та отримати хоча б кілька консультацій у фахівця. Це може врятувати життя комусь з ваших близьких або не дуже людей. Тому обов’язково пройдіть практичні курси з надання допомоги при аваріях.

Що ж таке вкладають у поняття “перша допомога”. По-перше, це та допомогу, яка виявляється потерпілому до прибуття медичних працівників. По-друге, в це поняття входить також забезпечення функціонування організму і знання “абетки життя”, до якої входить контроль дихання, серцебиття і недопущення крововтрат. Базові знання, необхідні для підтримки функціонування організму, досить прості і їх можна отримати лише за кілька годин. Для цього треба розуміти специфіку функціонування органів людини.

Відомо, що до того, як прибудуть медичні працівники, потрібно зберігати людина в одному і тому ж положенні, не рухати його, тому що може бути пошкоджений хребет або зламана рука. Але якщо у вас в планах не значиться пересування людини, то немає сенсу турбуватися про те, що рука може бути зламана. Тоді відпадає необхідність у нанесенні якихось додаткових пов’язок і бандажів. А ось на чому вам треба особливо загострити свою увагу, так це на диханні і серцебитті. Якщо ви докладете деякі зусилля, то можна буде врятувати чиєсь життя.

А ще не всім відомо, що найчастіше великі обсяги донорської крові потрібні пацієнтам, постраждалим в ДТП. Тому всім учасникам дорожнього руху нагадуємо як про небезпеку на дорогах, так і про необхідність допомоги людині в біді, від якої і вони не застраховані. Враховуючи, що протягом півроку кров донора не використовується, а знаходиться в карантині, вона може стати порятунком. Тому якщо трапиться трагедія, то донору можуть перелити його власну кров. Сумська обласна організація Товариства Червоного Хреста України запрошує всіх бажаючих до участі в постійній акції «АвтоМотоДонор», завдання якої – привернути увагу до здачі крові автолюбителів і мотоциклістів.