Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Старший сержант Олександр Запростий посмертно став Почесним громадянином Сумського району

180

За мужність і героїзм, самовіддані дії у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України звання «Почесний громадянин Сумського району» отримав Олександр ЗАПРОСТИЙ (посмертно).

Олександр ЗАПРОСТИЙ народився на Чернігівщині у селищі міського типу Варва. Дитинство та юність проходили на малій батьківщині, там закінчив школу, здобув професію газозварювальника та слюсаря. З 1994 року по 1996 рік проходив строкову службу в армії. Демобілізувавшись, працював стрільцем спецпідрозділу служби охорони РВ УМВС.

У 2010 році Олександр разом із родиною переїхав у село Токарі Сумського району. Працював водієм швидкої допомоги місцевої амбулаторії. Був дуже привітним, відповідальним і чуйним до чужої біди, завжди допомагав, хто б і що не попросив.

З початком повномасштабного вторгнення росії на територію України щира любов до Батьківщини та рідних покликали Олександра ЗАПРОСТОГО стати на їх захист. Незважаючи на інвалідність ІІІ групи, виявивши міцність духу та рішучість, він добровольцем вступив до лав Збройних Сил України. Вправно, мужньо і відважно ніс службу в бойовій частині механіком-водієм механізованого батальйону, за що 04 квітня 2023 року був нагороджений нагрудним знаком «За зразкову службу».

Отримав поранення, лікувався… Знову передова.

Загинув Олександр ЗАПРОСТИЙ 19 липня 2023 року у жорстокому бою з окупантами на Луганщині, до останнього подиху залишившись вірним своїм побратимам, українському народові та своїй Батьківщині.

Сумська районна рада