Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

США ввели санкції проти нардепа від Сумщини

180

США запровадили персональні санкції народного депутата Андрія Деркача за втручання у виборчий процес. Також санкції ввели проти трьох громадян Росії.

Про це йдеться в повідомленні міністерства фінансів США. Дані про Деркача внесені до бази Управління з контролю за іноземними активами США, пише Суспільне.

Санкції передбачають блокування активів, які на 50% та більше належать особі, на яку вони накладені. Окрім того, громадянам США забороняється здійснювати будь-які банківські операції щодо цих активів.

“Депутат українського парламенту Деркач був активним російським агентом більше десяти років, підтримуючи тісні зв’язки з російськими спецслужбами. Деркач прямо чи опосередковано брав участь, фінансував, приховував або іншим чином брав участь у втручанні іноземних держав у спробі підірвати майбутні президентські вибори у США 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

США ввели санкції проти нардепа Деркача за втручання у вибори

США ввели санкції проти нардепа Деркача за втручання у вибори

У Мінфіні США додали, що принаймні з кінця 2019 року до середини 2020 року Деркач проводив приховану кампанію впливу, зосереджену на культивуванні неправдивих та необґрунтованих повідомлень щодо американських чиновників на майбутніх президентських виборах 2020 року, стимулюючи розслідування корупції як в Україні, так і в США, які мали завершитися до дня виборів.

“У період з травня по липень 2020 року Деркач випустив відредаговані аудіокасети та іншу непідтверджену інформацію з метою дискредитації американських чиновників, а також подав необґрунтовані звинувачення проти американських та міжнародних політичних діячів. Деркач майже напевно націлений на населення, що голосує в США, видатних представників США та членів уряду США, виходячи з того, що він покладається на американські платформи, англомовні документи та відео, а проросійські лобісти в США пропагують його заяви”, – йдеться у заяві.

Міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що США будуть і надалі використовувати всі доступні інструменти для протидії російським дезінформаційним кампаніям.

Суспільне звернулося по коментар до Андрія Деркача, однак обидва відомі редакції номери його телефону вимкнені.