Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Споживачі КСПУ заплатять борги «Сумитеплоенерго»

311

Згідно рішення виконкому до початку нового опалювального періоду вартість послуг буде такою, яка визначена для споживачів ТОВ «Сумитеплоенерго» (91,37 грн./м3), тобто меншою від тієї, яку наразі сплачують абоненти дирекції «Котельня Північного промвузла» АТ «Сумське НВО» (98,36 грн./м3), і за спожиту послугу її отримувачі будуть сплачувати на рахунки ТОВ «Сумитеплоенерго».

Ми вже повідомляли про те, що наприкінці березня виконком прийняв рішення, згідно якого в зоні відповідальності КСПУ з 1 квітня послуги надає «Сумитеплоенерго». До редакції звернулися споживачі, які отримали повідомлення щодо оплати не лише поточних нарахувань за послугу з 1 квітня, а і боргу.

Ми звернулися до компанії за коментарем, на якій підставі «Сумитеплоенерго» збирає борги іншої. Чи не буде КСПУ згодом вимагати сплатити і собі ці кошти?

Виявилося, що між компаніям укладено договір, що дозволяє це робити.

Таку відповідь ми отримали: «Дійсно, 31.03.2021 виконавчий комітет Сумської міської ради прийняв рішення №161 «Про визначення виробників та виконавців комунальних послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення», пунктом 1 якого ТОВ «Сумитеплоенерго» визначено виробником та виконавцем послуг з постачання гарячої води (централізованого постачання гарячої води) з 01.04.2021 до початку опалювального періоду 2021-2022 років в межах території обслуговування АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» (Котельні північного промислового вузла)… Окрім того, між АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» та ТОВ «Сумитеплоенерго» укладено договір відступлення права вимоги, відповідно до умов якого АТ «Сумське НВО» передало ТОВ «Сумитеплоенерго» право вимоги по оплаті споживачами КППВ категорії «населення» заборгованості за послуги з централізованого постачання гарячої води (постачання гарячої води), яка утворилась до 01.04.2021 р.
Договір укладено відповідно до вимог чинного законодавства. Таким чином, з 01.04.2021 р. споживачі КППВ АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» зобов’язані оплачувати на рахунки ТОВ «Сумитеплоенерго» як вартість послуг з централізованого постачання гарячої води (постачання гарячої води), так і заборгованість за послуги з централізованого постачання гарячої води, що утворилась до 01.04.2021 р. З моменту оплати на рахунки ТОВ «Сумитеплоенерго» заборгованість вважається погашеною».

Зі свого боку Департамент соціального захисту населення повідомляє про проведення перерахунку житлових субсидій із квітня 2021 року абонентам дирекції «Котельня Північного промвузла» АТ «Сумське НВО» в зв’язку зі зміною надавача послуг та зміною ціни на дану послугу.

Згідно рішення виконкому з 1 квітня до початку нового опалювального періоду вартість послуг буде такою, яка визначена для споживачів ТОВ «Сумитеплоенерго» (91,37 грн./м3), тобто меншою від тієї, яку наразі сплачують абоненти дирекції «Котельня Північного промвузла» АТ «Сумське НВО» (98,36 грн./м3), і за спожиту послугу її отримувачі будуть сплачувати на рахунки ТОВ «Сумитеплоенерго».

Положенням про порядок призначення житлових субсидій передбачено, що проведення перерахунку житлових субсидій проводиться в межах строку її призначення без звернення громадян у зв’язку зі зміною виконавця комунальних послуг на окремій території.

Ірина Власова
Панорама №18-2021