Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сьогодні ворог обстріляв 5 громад Сумщини

440

Сьогодні вночі та вранці агресор випустив по Сумщині близько 20-ти мін та снарядів. Про це повідомляють у Сумській ОВА. Так, під обстріл потрапили Новослобідська, Шалигинська, Юнаківська, Юнаківська та Білопільська громади. Як повідомляють в адміністрації, наслідків вдалося уникнути.

Хроніки вторгнення за минулий тиждень

24 квітня росіяни обстріляли території Есманської, Миропільської, Зноб-Новгородської, Білопільської, Шалигинської, Середино-Будської, Юнаківської громад. У Миропільскій громаді пошкоджені три приватні будинки та магазин. У Есманській громаді у результаті артобстрілу пошкоджені складське приміщення та житловий будинок.

25 квітня росіяни обстріляли Хотінську, Білопільську, Юнаківську та Есманську громади. З території рф був артобстріл по території Юнаківської громади – 4 влучання, пошкоджені лінія електромережі, приміщення автогаража та вікна у приміщенні пилорами. У Білопільській громаді пошкоджено домогосподарство, у Хотінській – лінія електромережі.

26 квітня росіяни обстріляли Середино-Будську, Зноб-Новгородську, Білопільську та Есманьську, Юнаківську, Шалигинську та Середино-Будську громади, всього завдали 100 ударів з різного озброєння, повідомили в ОВА. Середино-Будську громаду обстрілювали з артилерії, також з гелікоптера скинули 4 некеровані ракети, пошкоджено 4 будинки. Дві з чотирьох випущених ракет не спрацювали, і застрягли у ґрунті. Їх вилучили сапери поліції та вивезли на знищення. У Юнаківській громаді дві жінки отримали поранення і знаходяться в обласній лікарні. 38-річна постраждала отримала вогнепальні поранення, нині перебуває в реанімації. 51-річна жінка має травми плеча та кисті. Стан обох госпіталізованих задовільний.

Вночі 27 квітня росіяни обстрілювали прикордоння Сумщини з артилерії, мінометів та завдавали удари керованими авіабомбами. В селі Чернацьке Шосткинського району пошкоджено будівлю закладу освіти та прилеглі будинки місцевих мешканців. Були обстріли наступних громад: Середино-Будської, Зноб-Новгородської, Есманьської, Шалигинської, Глухівської та Свеської. Всього зафіксовано 52 удари, 72-річний чоловік отримав поранення. Протягом дня 27 квітня обстріляли Середино-Будську, Зноб-Новгородську, Есманську, Шалигинську, Свеську, Білопільську, Юнаківську, Хотінську та Миропільську громади. Загалом було зафіксовано понад 130 влучань з мінометів, артилерії, гранатометів, а також пуски ракет з території Росії. З території рф з гелікоптера були пуски чотирьох ракет по місту Середина-Буда, пуск однієї ракети також був по території Есманської громади, пошкоджені три житлові будинки. З гелікоптера запустили три ракети по території Зноб-Новгородської громади.

28 квітня обстрілювали Білопільську, Есманську, Зноб-Новгородську та Середино-Будську громади. Зафіксовано 58 вибухів. Про це повідомили в ОВА. На територію Білопільської громади з квадрокоптера скинули два вибухові пристрої.

29 квітня росіяни обстріляли Середино-Будську, Есманську, Білопільську, Великописарівську, Миропільську та Юнаківську громади. У Середино-Буді пошкоджена квартира в багатоквартирному будинку. У селі Юнаківка пошкоджено дев’ять будинків, а в селі Студенок Есманської громади три, повідомили в Сумській ОВА. Протягом дня зафіксовано понад 170 вибухів.
29 квітня росіяни обстріляли промислове підприємство у Шосткинському районі на околиці селища Свеса. Є влучання в один з цехів. Також пошкоджені кілька житлових будинків селища. Вибуховою хвилею в них вибило вікна. Травмованих немає.

Вночі й зранку 30 квітня росіяни обстріляли Середино-Будську, Зноб-Новгородську, Білопільську та Дружбівську громади. У Середино-Будській громаді пошкоджено багатоквартирний житловий будинок, приватний будинок та лінії електромережі. По території Дружбівської громади з території рф здійснено обстріл з РСЗВ “Град” – чотири вибухи по місту Дружба. Внаслідок влучання у житловий будинок сталася пожежа. Пошкоджено приміщення відділення банку та дах двоповерхового 12 квартирного житлового будинку. З території рф був авіаудар двома керованими авіабомбами (КАБ) по території Зноб-Новгородської громади. Внаслідок авіаудару є пошкодження нежитлових будівель.

Анатолій Поляченко, Панорама, №18-2023