Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сьогодні ворог двічі обстріляв Білопільську громаду

210

Вночі та вранці ворог випустив по Білопільській громаді 12 мін (сумарно). Про це повідомляють у Сумській ОВА. На щастя, наслідків вдалося уникнути.

Хроніки вторгнення за минулий тиждень

10 квітня росіяни здійснили 9 обстрілів прикордонних громад Сумщини: Білопільської, Хотінської, Великописарівської, Миропільської та Шалигинської. Всього зафіксовано 118 ударів, повідомили у військовій адміністрації. Внаслідок мінометного обстрілу Хотінської громади в одному із сіл пошкоджено лінію електропередач. 10 квітня на Сумщині збили два російських безпілотники. Безпілотником, який збили Сили оборони Сіверщини, ймовірно був “Орлан-10”. Роботу ще одного БпЛА вдалося подавити за допомогою засобів РЕБ, повідомили в ОК “Північ”.

11 квітня росіяни здійснили обстріли Білопільської, Новослобідської, Середино-Будської, Миропільської, Хотінської, Юнаківської, Зноб-Новгородської, Шалигинської, Есманської громад. Зафіксовано 91 удар — з мінометів, артилерії, скидання з БпЛА вибухових пристроїв типу ВОГ. У Білопільській громаді внаслідок мінометного обстрілу пошкоджено приватний нежитловий будинок. У Новослобідській громаді зазнали пошкоджень два приватні будинки. З міномета влучили у склад кормів агрофірми у селі Кіндратівка Хотінської громади. У приміщенні складу пошкоджено дах та стіни. Поранених серед людей немає.

Протягом дня 12 квітня росіяни обстріляли Білопільську, Новослобідську, Середино-Будську, Миропільську та Есманську громади, повідомили в ОВА. Загалом було зафіксовано 75 влучань з мінометів, артилерії та РСЗВ. Внаслідок обстрілу з артилерії Есманської громади пошкоджено АЗС. 10 влучань було у Миропільській громаді. В результаті артобстрілу пошкоджено два приватних домогосподарства.

Зранку 13 квітня росіяни обстріляли з мінометів та АГС Білопільську та Новослобідську громади. Всього зафіксували 61 удар, без наслідків. Протягом дня 13 квітня обстріляли Білопільську та Есманську громади.

14 квітня росіяни здійснили обстріли двох громад — Білопільської та Середино-Будської. У Білопільській громаді зафіксовано три обстріли з мінометів, усього 18 влучань. По Середино-Буді скинули 6 вибухових пристроїв з безпілотників. Пошкоджені приватний будинок та три автомобілі, повідомили в ОВА.

За ніч та ранок 15 квітня росіяни обстріляли п’ять громад з різного озброєння. По Білопіллю вдарили з РСЗВ “Град». Всього було випущено 24 снаряди. За інформацією міського голови Юрія Зарка, внаслідок обстрілу пошкоджена будівля і транспорт газового господарства, також пошкоджені будівлі й техніка агропідприємства. Поранення отримав охоронець агрофірми, він у лікарні. Протягом дня 15 квітня росіяни обстрілювали Білопільську, Великописарівську та Юнаківську громади. По Юнаківській громаді з території росії був пуск трьох НУРСів з гелікоптера. Також зафіксовано три удари з міномета, внаслідок яких у селі Басівка була пошкоджена лінія електропередач. Близько 22:40 російські виродки здійснили авіаудар по околиці селища Свеса. Пошкоджень зазнав психоневрологічний інтернат. Внаслідок удару дві жінки травмовані. За інформацією ГУ ДСНС України у Сумській області, рятувальники евакуювали понад 100 людей.

16 квітня з території росії обстріляли Білопільську, Шалигинську та Великописарівську громади.
Загалом зафіксовано 16 влучань. Руйнувань та травмованих людей немає.

Анатолій Поляченко, Панорама, №16-2023