Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сьогодні спливає термін сплати сумським НВО боргу за електрику

297

Щоб третина жителів м. Суми не залишилася без тепла, Котельня північного промвузла має отримувати електроенергію, а Сумське науково-виробниче об’єднання має сплатити за неї борг до 30 березня. Йдеться про 4 млн грн – гроші, які винне товариство за лютий та березень перед “Сумиобленерго”.

Комерційний директор “Сумиобленерго” Андрій Чуйко розповів Суспільному. Суми: “Зі сторони керівництва вже не поодинокий раз були обіцянки про те, що буде проводиться плата відповідно до умов договору. Вони навіть написали гарантійного листа про перенесення терміну оплати. Проте станом на 22 березня коштів ми не отримали. Ми отримали ще і від міської влади й від “Сумського НВО” листа про те, що вони гарантують оплату на кінець березня. Відповідно ми очікуємо кошти до 30 числа. Якщо до 30 не буде сплати, більше відтерміновувати ми не маємо можливості, ні фінансової, ніякої, ні технічної, тому будемо змушені припинити розподіл електричної енергії на “Сумське НВО”.

У Сумському НВО пояснюють, що не встигають вчасно розрахуватись, бо відбувається затримка коштів з боку замовника.

“Нам перш за все потрібно сплачувати заробітну плату – це пристойна сума. Треба якимось чином підтримувати виробництво, потрібно закуповувати метал і комплектуючі, тобто, недостатньо оборотних коштів, як завжди. Занепокоєння про те, що ми там недоплачуємо, такого не може бути, тому що ми завжди розраховуємося. Заробимо – все заплатимо. Але на це потрібен час, тому що в Сумах усі люди прекрасно розуміють, у якому положенні опинилося колишнє “Фрунзе”, – говорить заступник генерального директора АТ “Сумське НВО” Віталій Біловодський.

Котельня північного промвузла, яка належить науково-виробничому об’єднанню обігріває та подає гарячу воду у 298 багатоквартирних будинків Сум – це чверть житлового фонду міста. Також вона дає тепло дев’яти школам і 14-тьом садочкам, шістьом лікарням.