Міністерство охорони здоров’я вимагає посилити протиепідемічний контроль у всіх регіонах України. Відповідні листи спрямовані главам ОДА, керівництву Національної поліції, Держспоживслужби і регіональних департаментів охорони здоров’я. Поки що ситуація з розповсюдженням коронавірусу у країні залишається контрольованою, втім більшість регіонів демонструє значне зростання кількості нових випадків.
Штам коронавірусу «Дельта» фіксується у різних районах Сумщини. На минулому тижні на Глухівщині виявили 18 випадків захворювання коронавірусом. Серед них два підтверджених штами «Дельта». Обидві людини нещодавно повернулися з Російської Федерації та перенесли хворобу в легкій формі.
Управління охорони здоров’я закликає сумчан неухильно дотримуватись обмежувальних протиепідемічних заходів: соціальної дистанції 1,5 м, вітатися безконтактно, регулярно мити руки з милом чи обробляти антисептиком, правильно одягати захисну маску.
«Щеплення – це найперший захист від COVID-19, але вакцинація у жодному разі не є приводом до ігнорування заходів безпеки. Навіть якщо ви тільки вакциновані, є загроза інфікуватися вірусом та інфікувати інших, оскільки рівень вакцинації у нашому місті є поки що недостатнім. Саме тому важливо продовжувати дотримуватися протиепідемічних норм, поки більшість населення України не напрацює імунітет», – наголошують у профільному відділі. До речі, місцева влада Дніпра, щоб заохотити містян вакцинуватися від коронавірусу, пропонує безкоштовний проїзд в громадському транспорті протягом місяця. Розглядався також варіант роздавати флаєри зі знижкою на квитки в кіно. Схожа акція діє і в Києві: МОЗ обіцяло в центрах масової вакцинації дарувати квитки на футбол. Така незвичайна мотивація для вакцинації вже широко поширена в світі.
Тим часом у Сумській області продовжується челендж з вакцинації проти COVID-19 «від громади до громади». Як повідомили в департаменті освіти і науки Сумської облдержадміністрації, до челенджу долучились освітяни Кириківської селищної ради Охтирського району та Степанівської територіальної громади і деяких інших.
Головний спеціаліст управління охорони здоров’я Наталія КІПЕНКО розповіла, що закладами охорони здоров’я громади створюються всі умови для забезпечення доступності вакцинації. На постійній основі працюють пункти щеплень в амбулаторіях Центрів первинної медико-санітарної допомоги, постійно або за окремим графіком – центри масової вакцинації.
Ксенія Соболєва, Панорама, №34