Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Шини для вантажівок: класифікація та поради по вибору

25

Вибір автомобільних шин – відповідальний момент для кожного водія, від чого залежить комфортна та безпечна їзда. Особливо актуальне це питання, коли йдеться про підбір скатів для габаритних автомобілів, які регулярно перевозять багатотонні вантажі.

Купити резину для вантажівок можна різну. Як і шини для легковиків, вони виготовляються з різними технічними характеристиками та призначені під конкретні їздові умови.

Основні класифікації шин для вантажівок

В Україні вантажні шини купити за найнижчими цінами можна за посиланням https://goroshina.ua/catalog/shini. Вони діляться за призначенням на три види:

  1. Регіональні. Найчастіше використовуються для перевезень на близькі та середні дистанції (до 400 км). У них хороша зносостійкість та стійкість при частих пришвидшеннях та гальмуваннях.
  2. Магістральні. Вони призначені для далеких поїздок. Виробляються зі зниженим опором коченню, що дозволяє заощаджувати близько 5-7% палива.
  3. Універсальні. Компромісне рішення між регіональними та магістральними скатами. Їх можна використовувати на близьких та дальніх дистанціях, але за ефективністю поступаються шинам попередніх моделей.

Вантажну резину купити можна окремо для експлуатації влітку або взимку. Є всесезонні варіанти, які підходять для їзди в регіонах з помірними кліматичними умовами.

Шини для вантажівок бувають камерними та безкамерними. Також їх можна купити з різними типами протекторних малюнків:

  • Дорожні. Підходять для їзди якісним асфальтом. Відрізняються відносно невеликою шумністю та гарним зчепленням із сухими та вологими покриттями.
  • З підвищеною прохідністю. Така гума знадобиться, якщо доводиться багато їздити по бездоріжжю. Малюнок протектора агресивніший з великими блоками, які відмінно самоочищаються і утримують контакт з ґрунтовою дорогою.
  • Універсальні. Для їзди по асфальтованих і ґрунтових покриттях. Непогано поводяться на легкому бездоріжжі, досить потужні та стійкі до зношування.

Конструкція

За конструкцією резин для вантажних автомобілів ділиться на два типи:

  1. Радіальна. Відмінне зчеплення з дорогою хорошої якості та низький опір коченню, що економніше витрачає паливо.
  2. Діагональна. Гранична міцність, але менший комфорт. Призначені такі шини для нерівних покриттів.

Для впевненої їзди рівними дорогами вибирати шини для вантажівок варто зі зниженим профілем. Вони забезпечують зручною керованістю і плавним ходом, і до того ж, більш економні. Високопрофільна резина краще згладжує удари, її бажано використовувати на трасах з поганим покриттям. Для перевезення надважких вантажів встановити варто широкопрофільні скати – на них краще розподіляється навантаження та зменшується тиск на полотно дороги.

Поради щодо вибору та експлуатації

Вибираючи шини диски на вантажівки, слід враховувати такі фактори:

  • Тип ТС – на сідельні тягачі краще встановлювати низькопрофільні шини.
  • Умови експлуатації – для регіонів із суворим кліматом оптимальним варіантом є зимова або всесезонна резина.
  • Індекси навантаження та швидкості – вони повинні збігатися з технічними характеристиками машини.
  • Вісь – на ведучу, керовану вісь чи причіп потрібно встановлювати відповідні покришки.

Під час експлуатації необхідно регулярно контролювати внутрішній тиск у шинах. Навіть незначне відхилення від норми позначатиметься на поведінці вантажівки та збільшенні паливної витрати.

Аналогічний контроль потрібен за вагою, який перевозиться. Перевантаживши машину навіть на 7-10% вище норми, скати не зможуть демонструвати свої найкращі їздові якості, і почнуть швидше зношуватися.

Ротація шин – ще один важливий момент. При нерівномірному зношуванні шини потрібно міняти місцями, що збільшить їхній ресурс приблизно на 15-20%. Якщо на поверхні видно сліди пошкоджень, ризикувати не варто – ймовірність створення аварійної ситуації зростатиме з кожним кілометром пробігу.

Купити диски на вантажні шини також є необхідністю. Вони захищають скати від пошкоджень, тим самим збільшуючи їхній термін служби.

Реклама