Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Що відбулося в росії на валютному ринку

82

Для України, звичайно, це — добра новина. Ми бачимо, що санкції працюють. Що рубль став ненадійною валютою. Що в росії спостерігається дефіцит валюти. Що населення не довіряє своєму уряду і скуповує іноземну валюту, як тільки вона з’являється на вільному ринку. І очевидно, що населення чинить абсолютно логічно.

Всі росіяни розуміють, що майбутнього економічного процвітання не буде. Всі розуміють, що попри заяви російського уряду про номінальний економічний ріст (номінально ріст дійсно може бути), цей ріст не буде позитивно відображатися на кишенях росіян, на їхній платоспроможності. Особливо при купівлі імпортних товарів.

Що змушений робити Національний Банк росії. Він змушений друкувати гроші і направляти їх в реальний сектор економіки. Змушений продавати золото-валютний резерв, який він ще контролює. Це все призводить до інфляції, а пізніше призведе до гіперінфляції.
Подібні процеси наразі можемо спостерігати в Аргентині — за кілька років курс аргентинського песо зріс у 7 разів відносно долара. В росії сьогодні все аналогічно.

Отже, закономірно і логічно — росіяни будуть забирати свої банківські вклади, оскільки ці вклади знецінюються. Ці вклади росіяни будуть витрачати на купівлю якихось товарів, переважно імпортних.

Що будуть робити банки, спостерігаючи відтік капіталу (вкладень)? Вочевидь, вони будуть звертатися до Нацбанку, який у свою чергу буде підвищувати облікову ставку. І Нацбанк буде роздавати рубльові кредити для комерційних банків, у котрих спостерігатиметься брак ліквідності. Тобто фактично на росії розгортається гіперінфляційний колапс.
Уряд росії, звичайно, намагатиметься цей колапс стримувати за рахунок ресурсів, які мають на продаж — нафта, продукти нафтохімічної переробки, зерно тощо. Тобто щось уряд таки намагатиметься робити.

Але загалом — все розвивається у правильному руслі — економічні санкції діють. Московську імперію ці санкції потихеньку, але планомірно придушують. Звичайно, нам (українцям) хотілося б, щоб цей процес відбувався набагато швидше. Але ринок — глобальний. Росія ще намагається знаходити якісь шпарини, аби обходити санкції.

Утім росіяни, які мають гроші (а гроші дають додаткову свободу у будь-якому суспільстві), розуміють, що майбутнього нема. І всі свої активи з російського рубля потрібно переводити в інші валюти, а також переносити свою економічну активність на інші терени, де вони будуть почуватися більш вільно.

Ось такий мій прогноз.

abn.org.ua