Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Росіяни знищили 204 житлових будинки у Сумській ОТГ

406

Як повідомляє Сумський міський голова Олександр Лисенко, у результаті збройної агресії росії проти України на території Сумської міської територіальної громади пошкоджено щонайменше 204 житлових будинки (57 багатоквартирних та 147 приватного сектору), при цьому 18 зруйновано, ремонту не підлягають.

Голова обласного центру сказав, що по місту Суми пошкоджено 165 житлових будинків: 52 багатоквартирних, 113 у приватному секторі, з них 11 повністю зруйновані. Зокрема, пошкоджено покрівлю у 76 будинках орієнтовною площею 11060 м2, потребують заміни 1002 вікна у 156 житлових будинках, пошкоджено 121 двері у 39 житлових будинках, стіни у 37 будинках.

За наявними даними, обласною військовою адміністрацією у поточному році заплановано виділення коштів (із 250 млн грн) на відновлення 41 багатоквартирного житлового будинку.

У Битицькому старостинському окрузі (в селі Битиця) зруйновано п’ять житлових будинків, потребують ремонту 27 житлових будинків (покрівля у 27 житлових будинках, орієнтовною площею 1425 м2 та заміна 138 вікон у 23 житлових будинків).

У Великочернеччинському старостинському окрузі в селі Вільшанка пошкоджено два двоповерхових житлових будинків, які ремонту не підлягають.

«Для обстеження пошкодженого та знищеного майна було створено Комісію з визначення розміру шкоди власникам (користувачам, зберігачам, володільцям тощо) знищених та пошкоджених об’єктів нерухомого майна на території СМТГ внаслідок війни (збройної агресії) російської федерації проти України. За період роботи Комісії отримано 451 заяву про проведення обстеження пошкодженого (зруйнованого) нерухомого майна, проведено обстеження та складено 471 акт. Один примірник акта обстеження отримали 375 заявників, в т.ч. 10 суб’єктів господарювання щодо обстеження приміщень комерційного призначення; видано 10 актів обстеження багатоквартирних будинків, обстежених за заявами управителів, ОСББ, та три акти обстеження нежитлових приміщень. Непридатними для проживання визнано 51 житлове приміщення (житлові будинки, квартири у багатоквартирних будинках). Всього по житловому фонду нанесено ушкоджень на орієнтовну суму 21,36 млн грн», – поділився Олександр Лисенко.