Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Родини загиблих від “Шахедів” сумчан отримають виплати з міського бюджету

1,377

Про це повідомив голова Сумської міської МТГ Олександр Лисенко під час брифінгу на місці трагедії.
“Буде обов’язково фіксована сума допомоги сім’ям, де загинули люди, це орієнтовно 500 тис. грн, соцзахист зараз опрацьовую суму”, – наголосив очільник міста. Депутатів міської ради вже запросили на позачергову сесію, де мають вирішити, зокрема, і питання виплат усім постраждалим від атаки 3 липня

Одразу після прильоту 3 липня у Сумській МТГ був створений Штаб із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої атакою ворожих безпілотників, місцем дислокації якого була призначена школа №2. За словами керівника штабу Станіслава ПОЛЯКОВА, перші два дні штаб працював у посиленому, майже цілодобовому режимі, зараз вже працює у штатному режимі у будні з 8:00 до 18:00, у вихідні з 9:00 до 13:00.

У п’ятницю, 7 липня, на місці подій працювала комісія, яка разом з мешканцями будинку фіксувала пошкодження і руйнування, складала відповідні акти по кожній квартирі окремо, аби пізніше люди мали змогу претендувати на відповідні компенсації.

“Усім, хто залишився без житла, ми пропонували варіант розміщення у гуртожитку. Більшість людей відмовилася, поїхали жити до родичів і знайомих, – каже голова Сумської МТГ Олександр ЛИСЕНКО. – У гуртожитку зараз проживають 5 людей, вони забезпечені усім необхідним, починаючи від засобів гігієни до триразового харчування. А на відновлення будинку, у тій частині, де це можна буде зробити, ми також виділимо певну суму з бюджету громади. На жаль, фахівці схиляються до того, що 3 під’їзд доведеться повністю демонтувати. Але це рішення ще не прийняте, ми замовимо державну експертизу Бокаріуса, і лише після цього будемо приймати остаточне рішення”.

Директор Департаменту інфраструктури СМР Олександр ЖУРБА відзначив оперативну, злагоджену і чітку роботу комунальних служб: “1 і 2 під’їзди не так постраждали, на сьогодні – 7 липня, у них вже є електропостачання, водопостачання відключається по під’їздах, і воно наявне і можна його увімкнути у будь-який час; представники “Сумигаз” вже зробили відповідні роботи і мають також запустити газ до осель. Тобто мешканці, які бажають повернутися додому, можуть це зробити вже сьогодні”.

Представники Департаменту інфраструктури звернулися до усіх обслуговуючих організацій, аби вони не нараховували мешканцям постраждалих багатоповерхівок комірне, доки комунальні послуги не відновлять.
Департамент соціального захисту населення розраховує суму допомоги на проживання постраждалим. “Її будуть виплачувати до моменту, поки людина не повернеться жити у свою квартиру, – повідомила директор соцзахисту Тетяни МАСІК.

Зможуть сумчани, які постраждали 3 липня, отримати і виплати через сервіс ЄВідновлення. “Ті, чиї квартири були пошкоджені, можуть через портал Дія робити це вже зараз, а ті, а це переважно мешканці 3-4 поверхів 3 під’їзду,
Наша задача спершу зробити акти обстеження, щоб якомога точніше визначити пошкодження і руйнування, щоб люди якнайшвидше мали змогу отримати компенсацію, – констатує Анатолій ЗАНЧЕНКО, голова комісії з ЄВідновлення. – Кожен з постраждалих поінформований про цю програму і її можливості, але реєстр знищеного майна запуститься в дію лише з 15 липня. Тож, доведеться трохи почекати”.

Експертизи по будинку тривають, лише після остаточних висновків буде вирішувати домі 3 під’їзду і доля і сума виплат кожному постраждалому. Поки ж люди намагаються оговтатися від трагедії і починають вирішувати соціальні і юридичні питання. Місцева влада запевняє, що допоможе їм у цьому.