Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Рятувальники виявили на полях Сумщини понад 300 ворожих снарядів

287

Понад 300 різноманітних снарядів росіян витягли з землі піротехніки на полях Сумщини. Без знешкодження небезпечної вибухівки аграрії не можуть починати посівну цієї весни.

Заборонені міжнародними конвенціями касетні боєприпаси від реактивних систем залпового вогню, якими російські військові крили села під Сумами, тепер знаходять рятувальники. Частина з них встряли в український чорнозем, встигнувши розкидати навколо себе вибухівку.

На території Сумщини піротехніки ДСНС вже обстежили понад 4 тисячі гектарів земель сільськогосподарського призначення, розповів Суспільному. Суми речник ДСНС в Сумській області Олег Стрілка.

“Найчастіше трапляються артилерійські снаряди, а також реактивні снаряди від систем залпового вогню типу “Смерч” та “Ураган”, – сказав він.

Перед транспортуванням вибухотехніки уважно оглядають російські “олівці”. Так на професійному слензі піротехніки називають залишки ракет від “Ураганів”, “Смерчів” та “Градів”.

Один з двох фугасів виявили мешканці одного з сіл області обабіч дороги і повідомили вибухотехніків. Він був виготовлений росіянами з металевої бочки, а всередині монтажною піною були зафіксовані 5 танкових снарядів і один від САУ.

“Фугас, який зроблений з кількох боєприпасів, міг нанести пошкодження, ніс небезпеку життю та здоров’ю громадян на відстані від 0,5 до 1,5 км. Тому вкрай небезпечний об’єкт був знешкоджений і знищений”, – розповів начальник відділу вибухотехнічної служби Нацполіції Сумщини Олег Євлаш.

Як додаткові вражаючі елементи, росіянами були закладені в фугас автомобільні свічки, іржаві болти, полотно пилки, автомобільні гальмівні колодки і шестерні.

“Будьте обачні і обережні, не виходьте без особливої потреби за території населених пунктів, які вже оглянуті на вибухобезпечність. А також не подорожуйте, не проходьте в насадження, лісові масиви без нагальної потреби або якщо туди мало хто ходить. Тому що навіть звернути з дороги в посадку, лісосмугу, вже може вартувати вам здоров’я, а то й життя”, – наголосив Олег Євлаш.