Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Рейтинг ОСББ Сумщини. Важливо переконати людей

386

Голова Охтирського ОСББ «Гончаренко 180», (вул. Паркова, 38) Валентин ДОРОФЕЕВ почав його створювати восени 2015 р. Пройшовши усі паперові процедури, з 1 січня 2016 р. об’єднання почало свою діяльність. «У першу чергу ми встановили у підвалах шарові крани. Це дало можливість автономно перекривати стояки холодної та гарячої води й таким чином економити час та гроші. Раніше у будинку на 180 квартир був один кран, і, коли траплялася аварія, треба було зливати воду із загально будинкової системи водопостачання», – пояснює пан Валентин.

Далі у підвалах за рішенням громади будинку було замінено 50% каналізаційних труб. Замість старих чавунних, потрісканих й дірявих встановили пластикові комунікації.

Після встановлення нових вікон мешканці відразу відчули, що у будинку стало затишніше

Як розповідає Валентин Дорофеев, на підставі рішення загальних зборів ОСББ упродовж 2017-2018 років вони взяли два кредити на загальну суму 600 тис. грн. «Більшу частину цих коштів компенсувала держава: у співвідношенні приблизно 30% на 70%. У цих розрахунках має значення кількість субсидіантів, бо чим більше їх число – тим більший розмір компенсації. Також Сумська ОДА покрила 60% процентної ставки на ці кредити», – розповідає голова ОСББ.

Кредитні гроші пішли на заміну вікон, вставлення двох вхідних дверей у під’їздах. «Усі мешканці відразу відчули, що у будинку стало затишніше, й бабусі стали прикрашати під’їзди вазонами з кімнатними квітами», – з доброю посмішкою говорить наш співрозмовник. За організаційного сприяння голови ОСББ майже у всьому будинку люди встановили індивідуальні лічильники води (за виключенням шести квартир); у коридорах під’їздів усі лампи замінені на енергозберігаючі.

«Нещодавно відбулися загальні збори, де мешканці проголосували за утеплення горища. Це підвищить температуру квартир на верхніх поверхах на 2-3 градуси. Також плануємо замінити електричний силовий кабель. У цій справі нам допомагає депутат Охтирської міської ради Андрій ЗІНЧЕНКО. Він за депутатські кошти придбав необхідну кількість кабелю.

Заплановане вдається реалізовувати завдяки порозумінню з мешканцями

Також продовжується облаштування прибудинкової території, де вже радує око новий дитячий майданчик. Його допоміг звести вищезгаданий місцевий депутат», – ділиться Валентин Дорофеев. Він по-господарськи розмірковує, як краще облаштуватися покрівлі біля входу до під’їздів та звести невеличкий критий майданчик біля будинку: «Металеві труби, які міняли у підвалі, ми не викинули й не здали на металобрухт. Наразі ми їх використаємо у якості підпор для покрівлі майданчику».

За словами Валентина Дорофеева, ці та інші плани вдається реалізовувати завдяки констуктивному діалогу, розумінню та довірі між ним і мешканцями ОСББ «Гончаренко 180».