Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Революційну виставку відкрили у Сумах (Фото)

290

У Сумах в Агенції промоцій 9 квітня відкрилася історична виставка «Кольори революції». У її експозиції світлини, документи, предмети побуту, вогнепальна зброя, шаблі та військові строї часів Української революції 1917-1921 років.

Автор виставки історик та колекціонер Микола МИХАЙЛІЧЕНКО провів екскурсію для перших її відвідувачів. Він розповів як виникла ідея «Кольорів революції»: «Цю революцію ми часто сприймаємо у чорно-білих кольорах. Не помічаючи напівтонів. Не пробачаючи своїм предкам помилок і хибних ідей. Так, можливо, вони помилялися. Але ж вони не знали, що буде у майбутньому… Тому її мета – спробувати побачити, якими були наші прадіди. З їх мріями, ідеями та ілюзіями».

Цінність експозиції нової виставки у тому, що здебільшого тут представлені оригінали, хоча є й копії. Більшість експонатів присвячена воякам періоду Перших визвольних змагань поруч зі світлинами звичайних мирних мешканців революційної України. І ці життєві паралелі доповнюють неповторність історичного періоду, коли відбувалися революційні події 1917-1921 років.

У рамках роботи виставки «Кольори революції» відбудеться дві публічні лекції.

Виставка у Сумській Агенції промоцій (Соборна, 27) триватиме до 21 квітня. Вхід вільний.