Револьверний фонд — оптимальний варіант фінансування енергозберігаючих програм
ОСББ набирає в Україні все більшу популярність. І це й не дивно, адже об’єднання співвласників багатоквартирних будинків роблять мешканців повноцінними господарями їх загальної житлової нерухомості, дозволяють членам асоціації ОСББ в рівній мірі ефективно підтримувати в робочому стані майно, яке знаходиться під спільним керуванням. При цьому створення на базі конкретного житлового будинку ОСББ наділяє його учасників не тільки правами, а й певними обов’язками. Головну з цих обов’язків ми вже відзначили — це необхідність підтримувати порядок у своєму домі, час від часу проводити ремонт і заміну обладнання, комунікацій або матеріалів, які застаріли або вийшли з ладу. Зокрема, сьогодні як ніколи актуальне використання в житлових будинках енергозберігаючих конструкцій і матеріалів. Мова йде перш за все про:
- заміну старих дерев’яних вікон на нові металопластикові;
- утеплення зовнішніх стін будівель за допомогою різних теплоізолюючих матеріалів;
- модернізацію опалювальної системи, наприклад, встановлення індивідуального теплового пункту, радіаторних терморегуляторів
Крім питань енергозбереження, перед ОСББ періодично виникають і інші, не менш важливі завдання, які пов’язані, наприклад, з необхідністю заміни на даху покрівлі, дощових стоків, сталевих водопровідних і чавунних каналізаційних труб на ПВХ-труби, модернізацією електричної комунікації будинку, усуненням непередбачених поломок і аварій та інше. Часто потрібне проведення робіт з благоустрою прилеглої до будинку території.
Всі перераховані вище роботи вимагають чималих вкладень. Де взяти гроші? Одним з порівняно недорогих джерел фінансування ОСББ є револьверний фонд, який ще називають поновлюваним.
Особливості револьверного фонду
Назва «револьверний» походить від слова «revolving» — поворотний. Суть цього виду фінансування полягає в наступному. ОСББ в цілому або окремий його учасник користується позиковими засобами, подібно револьверу, в «зворотному» режимі: бере в кредит суму на термін,витрачає кошти за призначенням, потім повертає позику і таким чином автоматично погашає заборгованість із зекокономлених коштів від термомодернізаційних заходів. Через деякий час при необхідності знову користується ресурсами револьверного фонду.
Тут варто відразу визначитися з поняттям «ліміт». Існують два види ліміту:
- видачі — лімітується сума позики, що видається. Позичальник не може взяти позику більш цієї суми;
- заборгованості — лімітується сума одноразової заборгованості. В цьому випадку позичальник може взяти один або кілька позик, сума яких не повинна перевищувати величини заборгованості.
Більш детальну інформацію про револьверний фонд ви можете отримати на порталі про термомодернізацію житлових будинків thermomodernisation.org