В Сумах на берегу реки Псел в районе пешеходного моста на «девятку» началось строительство
Личными силами и личными средствами сумчане взялись обустраивать доступный спуск к реке, чтобы все могли комфортно спускаться в воду и выходить из нее. На первый взгляд может показаться, что это идет реализация проекта общественного бюджета. Ведь именно здесь планировалось обустройство первого городского инклюзивного пляжа. Но как оказалось, что автор того самого проекта, сумской чемпион мира по армреслингу среди людей с инвалидностью Николай ПЕДОРЕНКО так и не дождался реализации своей идеи посредствам бюджета участия. Поэтому сегодня за вне бюджетные средства на берегу реки все же облагораживается полноценный и доступный спуск.
«Обустроить полноценный инклюзивный пляж за средства бюджета не получилось. На помощь пришли небезразличные сумчане. За личные средства взялись обустроить пандус и место для переодевания», – рассказывает Николай.
Сегодня мы уже видим первые шаги. Появилась бетонная основа, в процессе изготовления еще и металлическая часть конструкции, которая будет располагаться в воде. Сам пандус будет оборудован поручнями, чтобы было удобно спускаться не только людям с инвалидностью, но и людям в возрасте. Предусматривается, что металлическая конструкция, которая будет находиться в воде, сможет демонтироваться на зимний период. А еще на этом пляже обустроят приспособленную для людей на колясках раздевалку.
«Ми зверталися неодноразово до розпорядників коштів – управління інфраструктуру. Але побачили наскільки халатний у них підхід до своєї роботи. Ми ще не маємо навіть проекту, а вже більше року минуло з того часу, як ми виграли, – объясняет Николай Педоренко. – Ми збираємося, вислуховуємо, а навіть не підписали плану виконання робіт, бо у самих документах допускаються помилок з назвою вулиці, автором чи сумою проекту. Ми не можемо отримати підпис начальника. А вже з’являються все нові і нові вимоги. Наприклад, якщо б проект підписали у березні, то ми могли б обійтися без довготривалої екологічної експертизи, а тепер вже ні».
В городском совете ситуацию с єтим проектом тое прокоментировали:
“Цей проект є найскладнішим за всю історію бюджету участі, бо потребує комплексного підходу. Для цього була створена робоча група. Маємо не просто закупити обладнання та встановити його біля річки, тим самим переклавши відповідальність за перебування тут на відпочиваючих. Але ж кошти бюджетні, то маємо діяти відповідно до чинного законодавства, створивши безпечні умови для сумчан, які тут відпочиватимуть. Врахуйте, що це нове будівництво, природоохоронна зона, підвищені вимоги до безпеки та санітарії (питні фонтанчики, туалет, розчищення дні, рятувальна служба тощо). У подальшому все дозволить ввести об’єкт у експлуатацію та утримувати. Але цей шлях довший і потребує додаткових зусиль та коштів. Чим детальніше ми вивчали ситуацію, тим більше питань виникало, тривали обговорення, дискусії. Врешті робоча група обрала фактично другий варіант.
Розроблено «дорожню карту» цього шляху. Департаменту інфраструктури міста доручено організувати процедуру визначення проектанта, який розробить ескізний проект, а перед цим спільно з командою автора остаточно визначитися зі складовими об’єкта”.
Катерина Евдокимова, “Панорама”, №31