Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Програма кабміну: освітні обіцянки (Інфографіка)

156

Кабінет міністрів затвердив програму своєї діяльності. У програмі зазначається, що це «набір пріоритетних цілей, які ставить перед собою уряд для того, щоб українці жили довше, безпечніше, багатше та щасливіше».

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділимо на чотири групи:
обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана;
нові обіцянки уряду Гончарука;
обіцянки, які дублюються, але зі змінами;
обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну.

«Слово і Діло» докладно проаналізує документ і порівняє його з програмою уряду Володимира Гройсмана, щоб зрозуміти, наскільки відрізняється бачення реформ.

Сьогодні ми проаналізуємо, які цілі визначені для Міністерства освіти і науки.

У своїх попередників з програми новий Кабмін взяв небагато. Повторюється обіцянка стимулювати розвиток мережі дошкільних установ, також новий міністр Анна Новосад має намір продовжувати програму «Нова українська школа». Крім того, дублюється обіцянка забезпечити кожній територіальній громаді опорну школу (і забезпечити підвезення учнів) і створювати інклюзивний освітній простір.


Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Деякі обіцянки в новій програмі уряду уточнили. Наприклад, Кабмін Гончарука пообіцяв, що опорні школи отримають додаткову підтримку на розвиток освітнього простору, кабінетів природничо-математичних та інших предметів. Водночас у Гройсмана йшлося просто про необхідну матеріально-технічну базу.

Також в новій програмі є пункт про створення 250 навчально-практичних центрів в закладах професійно-технічної освіти та формування мережі центрів професійного вдосконалення. У програмі попереднього уряду наголошувалося на необхідності інвестицій роботодавців у матеріально-технічну базу ПТЗ.

Є в програмі Кабміну чимало нових обіцянок з точними цифрами. Наприклад, частка державного фінансування установ приватної форми власності складе щонайменше 5%, а за п’ять років щонайменше 70% державних вишів виведуть зі статусу бюджетних установ.

Педагогам у дошкільних установах обіцяють зарплату в розмірі щонайменше 4 прожиткові мінімуми. З 2021 року мінімум 10% педагогів ДНЗ будуть підвищувати кваліфікацію за новими програмами. З цікавого – Кабмін зобов’язався створити умови для підвищення соціального статусу педагога.

Що стосується науки, в програмі є обіцянка підтримувати молодих вчених, надаючи їм стимули для старту і здійснення наукової кар’єри, будуть створені умови для інтеграції українських вчених у європейський і світовий дослідницький простір, а Україні забезпечать участь у 25 міжнародних дослідницьких інфраструктурах.