Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Про інформаційну гігієну та російські інформаційні спецоперації

52
Непрості події тут відбувалися після 24 лютого 2022 року. Я уважно спостерігав за тією проросійською наволоччю, яка перебувала в лавах опзж, партії мураєва, проросійських казачках, упц МП і прочая. Як вони себе повели? Дехто втік в Європу чи росію, хтось працював на росіян і був затриманий, хтось заліг на дно…. Але були такі, які різко стали патріотами, волонтерами, навіть відмобілізувалися. Змінилися? Можливо. Мова зараз буде про “кадра” з цієї категорії.
Якось недавно в ленті Фейсбука наштовхнувся на фейкові публікації в групі “Сумщина інфо”.
На одній бот під ніком Світлана Зайцева поширює інформацію про депутатів кнесета, які пішли воювати за Ізраїль, а наші ніби не воюють і тому зрада. Більше 13 тисяч поширень.
На іншій публікації у цій же групі бот під ніком Ярослава Дудурич постить відео де невідома особа у військовій формі повідомляє про те, що в Україну заїхало 100 тисяч євреїв і прибуде ще. А Президент Зеленський нібито буде платити кожному по 20 тисяч ( не сказано правда чого доларів, гривень чи шекелей).
Я не є палким прихильником Зеленського. Але тут власне не про нього, а про підрив довіри до державних інституцій за допомогою інформаційних спецоперацій.
Два явних фейка. В коментах до першої новини правда накидали посилок на об’єктивні матеріали про депутатів, які воюють. З яких вони партій і фракцій. Але пішла брехня по селу. 13 тисяч перепостів.
Природньо адміністратори групи мали би видалити це російське ІПСО, яке підриває довіру українців до державних інституцій, зменшує їх моральну стійкість до опору агресору, але ні. Ці “новини” і далі трують український інформпростір.