Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Постраждалим від буревію громадам Сумщини виділили будівельні матеріали

188

У Буринській та Новослобідській громадах Сумської області ідуть відновлювальні роботи після негоди, яка лютувала на Сумщині минулими вихідними. Семе ці громади зазнали найбільших руйнувань. Тут під час стихії загинув один місцевий мешканець, ще 8 людей, серед яких немовля, було госпіталізовано.

На щастя, за повідомленнями медиків Конотопської міської лікарні, дитина не отримала значних ушкоджень, її стан стабілізували лікарі і малеча відправилася додому.

Що ж до руйнувань, то місцеві жителі, рятувальники в добровольці продовжують розчищати завали і поступово відновлюють пошкоджене майно людей.

У Бурині пошкоджено майже сто осель: розкриті дахи, вибиті вікна, понівечені стіни. Від десяти будинків взагалі залишились самі лише руїни. Окрім цього знищено огорожу, господарчі споруди. Бетонні стовпи та дерева зламані, наче сірники. Не витримала і труба колишнього цукрового заводу, яка простояла чи не сто років – понад 70 м цегляної конструкції «зрізало», як ножем.

У Новослобідській громаді найбільше постраждало село Ширяєве: 20 пошкоджених будинків, з яких 6 – дуже сильно.

З обласного матеріального резерву на відновлення пошкоджених будівель для Бурині виділили 1000 листів шиферу, шиферні цвяхи та захисну плівку. Для Новослобідської, де пошкоджених будинків менше – 500 листів шиферу, цвяхи. Спільно визначились з додатковими потребами. Треба цегла, цемент, пісок, деревина, скло, повідомляють у Сумській ОВА.

Керівник ОВА Дмитро Живицький дав доручення головам громад забезпечити мешканців зруйнованих або пошкоджених будинків будівельними матеріалами, залучивши всі можливі ресурси.