Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Попередження закінчились: за порушення карантинних обмежень у Сумах – штрафи

209

Головне управління поліції у Сумській області працює у цілодобовому режимі. До охорони правопорядку залучено 446 поліцейських та 40 військовослужбовців Національної гвардії України. Працює 124 піших наряди поліції та 104 автопатрулі.

Поліція цілодобово реагує на заяви громадян про можливі випадки порушення карантинних обмежень. За інформацією начальника головного управління національної поліції у Сумській області Руслана ПИНЯГИ, з 17.03 по області надійшло 602 таких звернення. У рамках реагування складено 76 адміністративних протоколів, 75 з них направлено до суду. У шести випадках судом прийнято рішення про накладення штрафу на загальну суму 119 тис. грн.

Крім того, за матеріалами СБУ у Сумській області сумським відділом поліції відкрито кримінальне провадження за ст. 325 ККУ «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням».

Нагадаємо, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» передбачено впровадження адміністративної відповідальності у вигляді штрафів для громадян у розмірі від 17 до 34 тис. грн., для посадових осіб – від 34 до 170 тис. грн. Встановлена також кримінальна відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням у вигляді штрафу до 51 тис. грн. і можливого арешту строком до 6 місяців, обмеження чи позбавлення волі – до 3 років, а якщо дії особи спричинили загибель людей, то від 5 до 8 років.

«Поліція попереджає, що роз’яснювальних заходів було достатньо, надалі будемо діяти суворіше», – попередив Руслан Пиняга.